Хренова Вікторія Валеріївна

У 1993 році закінчила професійно-технічне училище № 10 м. Хмельницького за професією кравець жіночого легкого одягу з умінням виконувати розкрій. Присвоєно кваліфікацію: кравець жіночого одягу з умінням виконувати розкрій п’ятого розряду. У 1995 році – за професією закрійник верхнього одягу. Кваліфікація: закрійник верхнього одягу шостого розряду.

У 2006 році закінчила Хмельницький національний університет за спеціальністю «Професійне навчання. Моделювання, конструювання та технологія швейних виробів». Кваліфікація: інженер-педагог. У 2007 році – магістратуру за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання». Кваліфікація: викладач технологічних дисциплін.

У 2015 році захистила кандидатську дисертацією на тему: «Підготовка майбутніх учителів технологій до профільного навчання учнів старших класів основам швейної справи». Спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

У 2020 році закінчила Хмельницький національний університет за спеціальністю «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» та отримала кваліфікацію бакалавра образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, художника-виконавця, майстра з декоративного мистецтва (художній текстиль); художника-викладача закладів мистецького спрямування.

У 2021 році присвоєно вчене звання доцента кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва.

Наукова робота спрямована на вивчення проблеми розвиту творчих здібностей майбутніх учителів трудового навчання та технологій засобами образотворчого мистецтва. Сфера наукових інтересів охоплює й питання, пов’язані з інклюзивною освітою. Художньо-творча діяльність пов’язана з опануванням та впровадженням в освітній процес нетрадиційних технік художньої обробки матеріалів.

Відзнаки і преміювання

  • У 2023 році отримала подяку за вагомий внесок у розвиток української культури і мистецтва, за багаторічну плідну співпрацю з Хмельницькою обласною бібліотекою для молоді з естетичного виховання підростаючого покоління, високий педагогічний талант, професіоналізм і творчий пошук, активну популяризацію декоративно-прикладного мистецтва, участь у художніх виставках та майстер-класах.
  • У 2023 році отримала подяку за високий професіоналізм, майстерну педагогічну підготовку, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального, творчого та духовного рівня вихованців і створення якісної навчальної роботи (підготовка учасників фестивалю мистецтв «AVANGARD-Art»)
  • У 2023 році отримала грамоту за високий професіоналізм, вагомі творчі здобутки у розвиток педагогіки вищої школи, впровадження наукових досліджень, підготовку та проведення ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи»
  • У 2023 році отримала подяку за високу художню майстерність, активну виставкову діяльність та з нагоди участі особисто та участі студентів-вихованців університету у виставці художніх виробів «Сходинки творчості»
  • У 2023 році отримала подяку за високий професіоналізм, майстерну педагогічну підготовку, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального, творчого та духовного рівня вихованців і створення якісної навчальної роботи (підготовка учасників фестивалю-конкурсу мистецтв «БУМ Фест»)
  • У 2023 році отримала подяку за високий професіоналізм, майстерну педагогічну підготовку, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального, творчого та духовного рівня вихованців і створення якісної навчальної роботи (підготовка учасників фестивалю-конкурсу мистецтв «Феномен from Ukrain»)
  • У 2023 році отримала подяку  за високий професіоналізм, майстерну педагогічну підготовку, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального, творчого та духовного рівня вихованців і створення якісної навчальної роботи (підготовка учасників фестивалю-конкурсу мистецтв «Yula Spring Fest»)
  • У 2023 році отримала подяку за підготовку учасників Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької
    творчості «Чарівний світ українського мистецтва», невпинну підтримку та постійний розвиток дітей та юнацтва України
  • У 2022 році отримала диплом – Гран-прі у V Всеукраїнському відкритому дистанційному конкурсі-виставці декоративно-прикладного мистецтва «Слобожанські візерунки»
  • У 2022 році отримала грамоту за участь у ІІ Всеукраїнській виставці творчих робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва “З любов’ю до України”
  • У 2022 році отримала подяку  ЦДПУ за високий рівень підготовки студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Середня освіта (Трудове навчання та технології)».
  • У 2022 році отримала подяку  ХНУ за високий рівень підготовки студентки  Назаової Ольги – переможниці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Середня освіта (Трудове навчання та технології)».
  • У 2022 році отримала диплом за участь у третій виставці лялькарів та лялькарок Полтавщини «Різдвяний янгол».
  • У 2022 році отримала подяку від організаторів Міжнародного двотурового фестивалю-конкурсу мистецтв «Феномен from Ukraine» за високий професіоналізм, майстерну педагогічну підготовку, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального, творчого та духовного рівня вихованців і створення якісної навчальної роботи.
  • У 2022 році отримала подяку від організаторів ІІ Міжнародного двотурового художнього конкурсу «Акварель» за високий професіоналізм, майстерну педагогічну підготовку, розвиток високого інтелектуального, культурного, морального, творчого та духовного рівня вихованців і створення якісної навчальної роботи.
  • У 2022 році отримала диплом від Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва за участь у Обласній  виставці-конкурсі художніх виробів з витинанки «Мережане сяйво Шевченківського слова» (керівництво студентською творчою роботою).
  • У 2022 році отримала подяку від ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» за багаторічну сумлінну співпрацю, високий професіоналізм, педагогічну майстерність та особистий вагомий внесок у розвиток професійно-технічної освіти.
  • У 2021 році нагороджена грамотою Хмельницької обласної ради за багаторічну наукову діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток, популяризацію навчального закладу, підготовку висококваліфікованих фахівців-педагогів, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді.
  • У 2021 році отримала подяку Національної академії педагогічних наук України за творчі здобутки у розвитку педагогіки вищої школи, впровадження результатів наукових досліджень і багатолітню співпрацю з науковими установами НАПН України.
  • У 2021 році отримала грамоту за участь у Всеукраїнській виставці творчих робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «З любов’ю до України». За високий професіоналізм, художню майстерність, плідну творчу працю та вагомий внесок у збереження і розвиток національної культури України
  • У 2021 році нагороджена дипломом за високий рівень підготовки студентів до участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології).
  • У 2020 році нагороджена почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України за творчі здобутки у наукових дослідженнях та багатолітню співпрацю з науковими установами НАПН України.
  • У 2019 отримала подяку за підготовку команди Хмельницького національного університету до ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності: Середня освіта (Трудове навчання та технології)
  • У 2018 році нагороджена грамотою Національної академії педагогічних наук України за високий рівень педагогічної майстерності, вагомі здобутки у професійному становленні учнівської молоді, творчу співпрацю з науковими підрозділами НАПН України

Підвищення кваліфікації (стажування)

  • закордонне стажування в Державному Університеті у Білостоці (Республіка Польща) терміном з 06.03.2023 р. до 14.04.2023 р. відповідно до наказу від 02.03.2023 №43-КП. (180 год.);
  • іспит на рівень володіння державною мовою (Державний сертифікат про рівень володіння державною мовою УМД № 00134009. Рішення Національної комісії зі стандартів державної мови від 02.08.2022 р. № 222.);
  • курси підвищення кваліфікації за програмою «Розвиток професійних компетентностей» у 2022 році відповідно до наказу від 02.02.2022 № 15-КП (30 год.);
  • підвищення кваліфікації за програмою «Педагогічна майстерність» у 2021 році відповідно до наказу від 31.05.2021 № 122-КП (30 год.);
  • підвищення кваліфікації за програмою «Підготовка грантової заявки – від теорії до практики» у березні-травні 2021 року відповідно до наказу від 20.05.2021 № 120-КП (30 год.);
  • на тренінгу «Міжнародний проект: від ідеї до реалізації» 10.04.2019 відповідно до наказу від 08.04.2019 №96-КП;
  • закордонне стажування в Університеті Collegium Civitas у м. Варшава (Польща) терміном з 20.06.2018 до 11.07.2018 (модуль перший: 20.06.2018 – 06.07.2018 – дистанційне навчання; модуль другий: 09.07.2018 – 11.07.2018 – виїзний модуль) відповідно до наказу від 15.06.2018 №146-КП.

Інформальне підвищення кваліфікації у 2023 році (30 год.):

  • вебінар «Створення візуального контенту як необхідна умова підвищення якості освітнього процесу» КУ ХМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  07.02.2023 сертифікат № 146/0223;
  • вебінар «Створення віртуального освітнього середовища для підтримки навчального процесу засобами Google Sites» на онлайн-платформі ТОВ «На урок» 17.02.2023 сертифікат № В814-1585076;
  • підвищення кваліфікації за програмою Всеукраїнського семінару-практикуму «Психолого-педагогічний підхід у освітній діяльності дітей з особливими освітніми потребами» на онлайн-платформі ТОВ «Академія ііноваційного розвитку освіти» 22.02.2023 сертифікат № ПК2023/3028;
  • вебінар «Артпедагогіка та арттерапія у роботі з обдарованими дітьми та підлітками» на онлайн-платформі ТОВ «Академія ііноваційного розвитку освіти» 23.02.2023 сертифікат № С2023 – 0222;
  • вебінар «Виготовлення традиційної подільської травленої писанки» ВДПУ 23.03.2023 сертифікат №2303027адм/160;
  • курс «Школа для всіх» на онлайн-платформі EdEra 11.05.2023 сертифікат d5f85486-87d8-4a24-accc-9745f423cf43;
  • вебінар «Кращий маршрут для здійснення мрій. Нейролос. Нейрографіка» на онлайн-платформі Агенція творчого професійного розвитку Yula 31.05.2023 сертифікат № 00004182.

Інформальне підвищення кваліфікації у 2022 році (30 год.):

  • вебінар «Діяльність команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП у ЗЗСО на рівні базової середньої освіти» на онлайн-платформі ТОВ «На урок» 12.01.2022 сертифікат № В619-1585076
  • онлайн-курс «Інклюзивна освіта: коротко про найважливіше» на онлайн-платформі ТОВ «На урок» 16.01.2022 сертифікат № ОК17-1585076
  • онлайн-курс «Сучасні види наочності у навчанні мистецтва» на онлайн-платформі УМІТИ 22.01.2022 сертифікат № 120386
  • онлайн-курс «Ефективне використання онлайн-ресурсів на предметах художньо-естетичного циклу» на онлайн-платформі УМІТИ 22.01.2022 сертифікат № 120387
  • онлайн-курс «Ефективне використання онлайн-ресурсів у позашкільній освіті художньо-естетичного та мистецького напрямів» на онлайн-платформі УМІТИ 23.01.2022 сертифікат № 120390
  • онлайн-курс «Ефективне використання онлайн-ресурсів для організації інклюзивного навчання» на онлайн-платформі УМІТИ 23.01.2022 сертифікат № 120391
  • вебінар «Роль емоційного інтелекту у формуванні м’яких навичок учасників освітнього процесу» на онлайн-платформі ТОВ «На урок» 07.02.2022 сертифікат № В629-1585076
  • вебінар «Подільська травлена писанка як засіб формування людських цінностей» ВДПУ 21.04.2022 сертифікат № 220439адм/123
  • вебінар «Народна лялька з паперових серветок як засіб національного виховання дитини» ВДПУ 10.05.2022 сертифікат № 220556адм/590
  • вебінар «Прозоре скло прозорою аквареллю. Особливості написання скляної вази аквареллю. Метод пошарової роботи. Адитивний та субтрактивний спосіб змішуванн якольорів» на онлайн-платформі Агенція творчого професійного розвитку Yula 1.06.2022 сертифікат № 00001908;
  • вебінар «Кукурудзяна народна іграшка як засіб української народної естетотерапії» ВДПУ 23.09.2022 сертифікат № 2209138адм/1556.

Інформальне підвищення кваліфікації у 2021 році (19 год.):

  • вебінар «Як візуальні конспекти відчиняють двері у світ цікавого навчання (на прикладі уроків мистецтва)» на онлайн-платформі ТОВ «На урок» 05.10.2021 сертифікат № В562-1585076;
  • вебінар «Зміни й основні тенденції в роботі ІРЦ. Інклюзія 2022» на онлайн-платформі ТОВ «На урок» 06.12.2021 сертифікат № В597-1585076;
  • вебінар «Сучасні арт-терапевтичні техніки в роботі з дітьми та підлітками» на онлайн-платформі ТОВ «Академія інноваційного розвитку освіти» 07.12.2021 сертифікат № С2021 – 1817;
  • вебінар «Різдвяні солом’яні ангели як засіб естетичного виховання підлітків» ВДПУ 14.12.2021 сертифікат № 2112250адм/3054;
  • інтернет-конференція «Уроки мистецького циклу в сучасній школі» на онлайн-платформі ТОВ «На урок» 16.12.2021 сертифікат № К68-1585076.

Навчальні дисципліни

  • Основи зображення та композиції
  • Художня обробка матеріалів
  • Нетрадиційні техніки художньої обробки матеріалів з практикумом
  • Методика викладання художніх дисциплін
  • Основи інклюзивної освіти

Список наукових та навчально-методичних праць

Наукові видання, що індексуються у Web of Science та Scopus
  • Кateryna Niedialkova; Andrii Rybalko; Liliya Nikitchenko; Maryna Kabysh; Viktoriia Khrenova. Influence of information technologies on the process of forming competences of future teachers // Revista Eduweb, 2024. – Vol. 18 Núm. 1. – P 204-217.
  • Androshchuk Iryna; Androshchuk Ihor; Kurach Mykola, Viktoriia Khrenova, Livshun Oleksandr. The System of Training Future Teachers for Organizing Extracurricular Activities of Pupils // Romanian Journal for Multidimensional Education / Revista Romaneasca pentru Educatie Multidimensionala. – Jun 2020. – Vol. 12 Issue 2. – P 60-85.
Статті опубліковані у фахових виданнях України
  • Квітко Н.М., Хренова В.В.,Захаріна М.І. Інклюзивне навчання та зменшення кваліфікаційного розриву в умовах війни  // Академічні візії. – Львів : ЗВО “Львівський університет бізнесу та права”, 2024. – Вип.27. – Режим доступу: https://academy-vision.org/index.php/av/issue/view/22.
  • Степаненко О.К., Хренова В.В., Ступеньков С.О. Нові горизонти розвитку педагогічної науки (український кейс) // Вісник науки та освіти. Серія: Педагогіка : журнал. – Київ : Наукові перспективи, 2023. – № 4(10). – С. 697-709.
  • Артеменко Л. І., Хренова В. В., Власюк О. П. Реформування та модернізація освітнього процесу майбутнього (game‐based learning) // Академічні візії. – Львів : ЗВО “Львівський університет бізнесу та права”, 2023. – Вип.16. – Режим доступу: https://academy-vision.org/index.php/av/article/view/158/146.
  •  Кричківська О.В., Хренова В.В., Гончар Н.П. Інклюзивне навчання в умовах воєнного стану // Наука і техніка сьогодні. – Київ : Наукові перспективи, 2022. – №6 (6). – С. 188-198.
  • Buhaienko T., Zamrozevych-Shadrina S., Khrenova V., Yudenok V. Formation of individual style of future teachers professional activity: pedagogical situations simulation // Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія : Педагогічні науки : зб. наук. пр. – Вип. 3. – Бердянськ : БДПУ, 2021. – С. 36-45.
  • Хренова В. В. Традиції та новаторство в декоративному мистецтві фелтингу / В.В. Хренова // Актуальні питання мистецької педагогіки : зб. наук. пр. – Хмельницький : ХГПА, 2020. – Вип. 11. – С 99-105.
  • Хренова В. В. Інклюзивна освіта в умовах нової української школи: проблеми та перспективи / В.В. Хренова // Education and Pedagogical Sciences» («Освіта та педагогічна наука»). – Старобільськ: Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», 2020. – №1 (173) . – С. 3-13.
  • Хренова В. В. Організація освітнього середовища для художньо-творчої діяльності / В. В. Хренова, О. В. Лівшун // Вісник Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. – Глухів : РВВ Глухівського НПУ ім. О. Довженка, 2018. – С. 101-111.
  • Хренова В. В. Сучасні теоретико-методологічні підходи до фахової підготовки майбутніх учителів технологій / В. В. Хренова // Педагогічний альманах : зб. наук.пр. – Херсон: КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», 2018. – Вип. 37. – С. 210–217.
  • Хренова В. В. Психолого-педагогічні умови розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів трудового навчання та технології (на прикладі дисциплін художньо-творчого циклу) // В. В. Хренова, О. В. Лівшун // Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». – К. : Гнозис. – 2017. – С. 106–116.
  • Лівшун О. В. Особливості використання інноваційних технологій, форм та методів у професійній підготовці майбутнього вчителя трудового навчання до викладання художньо-технічних дисциплін / О.В. Лівшун, В. В. Хренова // Педагогічний дискурс : зб. наук. пр. – Хмельницький : ХГПА, 2017. – Вип. 22. – С. 96–101.
  • Хренова В. В. Професійна підготовка майбутніх учителів технологій до навчання старшокласників основам швейної справи в контексті застосування інноваційних технологій / В. В. Хренова // Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». – К. : Гнозис. – 2016. – С. 418–425.
  • Хренова В. В. Модель фахової підготовки майбутніх учителів технологій до викладання у старшій школі основ швейної справи / В. В. Хренова // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія : Педагогіка і психологія : зб. наук. праць. – Випуск 42. – Ч.2./ Редкол. : В. І. Шахов (голова) та ін. – Вінниця : ТОВ «Ніланд ЛТД», 2014. – С. 274–279.
  • Хренова В. В. Структура предметних компетентностей учителя технологій профільної школи з основ швейної справи / В. В. Хренова // Ученые записки Крымского инженерно-педагогического университета. – Симферополь : НИЦ КИПУ, 2014. – С. 107–111.
  • Хренова В. В. Ефективність формування спеціальної компетентності майбутніх учителів технологій профільної школи з основ швейної справи : результати експерименту / В. В. Хренова // Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини / [голов. ред. М. Т. Мартинюк]. – Умань : ПП Жовтий О. О., 2013. – Ч. 1. – С. 352–359.
  • Хренова В. В. Ситуаційні тестові завдання як засіб діагностики предметних компетенцій майбутніх учителів технологій профільної школи (на прикладі дисципліни «Основи швейного виробництва») / В. В. Хренова // Педагогічний дискурс : зб. наук. пр. – Хмельницький : ХГПА, 2013. – Вип. 14. – С. 440–447.
  • Хренова В. В. Розвиток критичного мислення майбутнього учителя технологій профільної школи шляхом застосування навчальної стратегії «Бортовий журнал» / В. В. Хренова // Проблеми підготовки сучасного вчителя : зб. наук. пр. Уманського держ. пед. ун-ту ім. Павла Тичини. – Умань : ПП Жовтий О. О., 2012. – Вип. 6, ч. 1. – С. 80–87.
  • Хренова В. В. Профільне навчання: основні підходи до змісту та ознак / В. В. Хренова // Педагогічний дискурс : зб. наук. пр. – Хмельницький : ХГПА, 2012. – Вип. 11 – С. 330–334.
Матеріали конференцій
  • Khrenova V., Kozik V., Selsky R. Individualization and personalization of the educational process in art education with the help of augmented reality: challenges and prospects. Horizons of Innovation: Conference on Multidisciplinary Trends in Science, 2024. –  pp. 36-40. Futurity Research Publishing. https://futurity-publishing.com/horizons-of-innovation-conference-on-multidisciplinary-trends-in-science-2024-2/
  • Бородкіна М., Хренова В. Композиційні особливості Самчиківського розпису / М. Бородкіна, В. Хренова // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : тези доп. ХІІ Міжнар. наук.-практ. конференції. – Хмельницький : ХНУ, 2023. – С. 261–262.
  • Герасименко Н., Хренова В. Текстильні скульптури у творчості британського художника по текстилю Містера Фінча / Н. Герасименко, В. Хренова // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : тези доп. ХІІ Міжнар. наук.-практ. конференції. – Хмельницький : ХНУ, 2023. – С. 266–267.
  • Хренова В. Педагогічний малюнок як ефективний засіб навчання образотворчому мистецтву / В. Хренова // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : тези доп. ХІІ Міжнар. наук.-практ. конференції. – Хмельницький : ХНУ, 2023. – С. 290–291.
  • Хренова В., Білик Д. Твори мистецтва в колекції Малієвецького палацу / В. Хренова, Д. Білик // Шляхетна Україна. Матеріальна та духовна Україна: Матеріали І Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції. – Кам’янець-Подільський: ТОВ “Друкарня “Рута””, 2023. – С. 123-130.
  • Хренова В.В., Конік К.Р. Арт-методи в організації позаурочної інклюзивної діяльності / В.В. Хренова, К.Р. Конік // Актуальні проблеми технологічної та професійної освіти : збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції / за ред. М. С. Курача, І. В.Цісарук. –  Кременець: ВЦ КОГПА ім. Тараса Шевченка, 2023. – С. 142-148.
  • Хренова В.В. Досвід впровадження освітніх компонентів, що формують готовність педагога до роботи в умовах інклюзивної освіти у зміст підготовки майбутніх вчителів трудового навчання та технологій в Хмельницькому національному університеті / В.В. Хренова // Integration of scientific solutions and methods into practice: abstracts of XVI International Scientific and Practical Conference. – Paris, 2023. – Р. 245-249.
  • Хренова В. GOOGLE ДИСК як засіб ресурсно-орієнтованого навчання художньо-технологічних дисциплін у закладах вищої освіти // Сучасна наука та освіта: матеріали Міжнародної науково-практичної конференці. – Старобільськ: ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2021. – С. 108-110.
  • Назарова О., Хренова В. Емоційний інтелект як складова психологічної культури майбутнього педагога // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : тези доп. ХІ Міжнар. наук.-практ. конференції. – Хмельницький : ХНУ, 2021 – С. 95-98.
  • Хренова В.В. Методи соціально-психологічної адаптації учнів закладу загальної середньої освіти в умовах інклюзивного навчання / В.В. Хренова // Формування здоров’язбережувальних компетентностей молоді в умовах глобалізаці: реалії та перспективи: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. – Хмельницький: Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, 2020. – С. 205–208.
  • Khrenova V. Efficiency of the pedagogical conditions implementation in the future craft and technology teachers’ professional training to teaching textile crafts at high school / V. Khrenova // Scientific achievements of modern society. Abstracts of the 9th International scientific and practical conference. – Liverpool, United Kingdom : Cognum Publishing House, 2020. – P. 133–143.
  • Хренова В.В. Технологія розроблення лекції у формі інтелект-карти з використанням програмного продукту Xmind 2013 (на прикладі дисципліни художньо-творчого циклу) / В. В. Хренова // Dynamics of the development of world science. Abstracts of the 8th International scientific and practical conference. – Vancouver, Canada: Perfect Publishing, 2020. – P. 901–911.
  • Хренова В. В. Реалізація ідеї апсайклінгу у підготовці майбутніх художників-майстрів з декоративного мистецтва, вчителів трудового навчання та технологій / В. В. Хренова // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : тези доп. Х Міжнар. наук.-практ. конференції. – Хмельницький : ХНУ, 2019. – С. 230–161.
  • Хренова В. В. Етнокультурне виховання майбутніх художників-майстрів з декоративного мистецтва засобами музейно-етнографічної практики / В. В. Хренова, А.В. Селезньова // Актуальні проблеми технологічної, професійної освіти, культурології та дизайну : збірник матеріалів всеукраїнської наук.-практ. конференції з нагоди 40-річчя факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2018. – С. 152–161.
  • Хренова В. В. Сучасні підходи до проектування дизайнерських кольє в українському етнічному стилі / В. В. Хренова // Соціокультурні тенденції розвитку сучасного мистецтва та дизайну : матеріали ІV міжнародної наук.-практ. конф. – Херсон : ХНТУ, 2018. – С. 318–321.
  • Хренова В. В. Розвиток творчих здібностей майбутніх учителів трудового навчання та технологій засобами стилізації / В. В. Хренова // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : тези доп. ІХ Міжнар. наук.-практ. конференції. – Хмельницький : ХНУ, 2017. – C. 167–169.
  • Хренова В. В. Побудова логічної структури навчального матеріалу з основ швейної справи, як умова раціонального засвоєння навчального матеріалу майбутніми учителями технологій профільної школи / В.В. Хренова // Професійне становлення особистості. – 2013. – № 2. – С. 274–282.
  • Хренова В. В. Організація творчої діяльності майбутніх вчителів технологій з використанням Інтелект-карт / В. В. Хренова // Сучасна освіта і наука в Україні: традиції та інновації : зб. матеріалів ХІІІ Всеукр. наук.-практ. заочної конф. – Запоріжжя, 2012. – С. 146–148.
  • Хренова В. В. Ситуативні тестові завдання як ефективний метод перевірки професійної компетентності майбутніх вчителів технологій / В. В. Хренова // Сучасна наука : теорія і практика : зб. матеріалів ІІ Всеукр. наук.-практ. заочної конф. – Дніпропетровськ, 2012. – С. 69–71.
  • Хренова В. В. Професійна компетентність майбутніх учителів в системі профільного навчання старшокласників / В. В. Хренова // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : матеріали VІ Міжнар. наук.-практ. конф. – Хмельницький, 2011. – С. 358–363.
  • Хренова В. В. Психолого-акмеологічні технології професійного становлення майбутнього вчителя технологій / В. В. Хренова // Формування професіоналізму майбутнього фахівця в контексті вимог болонського процесу : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. – Одеса, 2008. – С. 300–301.
  • Хренова В. В. Інтегрування знань з основ швейного виробництва у підготовці майбутнього вчителя технологій / В. В. Хренова, О. В. Голодинська // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : матеріали IV Міжнар. наук.-практ. конф. – Хмельницький : Авіст, 2007. – С. 313–317.
Статті у вітчизняних наукових журналах і збірниках наукових праць
  • Хренова В.В., Кас’яненко О.М., Стоколос-Ворончук О.О. Вплив інклюзивного навчання на соціально-емоційний розвиток дітей з порушенням мовлення та їх інтеграцію в суспільство / В.В. Хренова, О.М. Кас’яненко, О.О. Стоколос-Ворончук // / Педагогічна Академія: наукові записки. – Львів, 2024. – №2. – Режим доступу: https://pedagogical-academy.com/index.php/journal/article/view/14.
  • Хренова В.В. Аналіз психологічного виміру свідомості особистості в контексті застосування інформаційно-комунікаційних технологій та освітньої модернізації: перспективи на основі європейського досвіду / В.В. Хоенова // Педагогічна Академія: наукові записки. – Львів, 2024. – №1. – Режим доступу: https://pedagogical-academy.com/index.php/journal/article/view/4.
  • Панчук О.М., Хренова В.В. «Берегиня» як символ сили українського народу та культури, що чинить опір агресії / О.М. Панчук, В.В. Хренова // Проєктування змісту і технологій художньо-графічної підготовки та художньо-творчої діяльності здобувачів вищої освіти (студентів) і молодих учених: Збірник наукових праць / С.Д. Цвілик (голова) [та ін.]. – Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023. – Вип. 2. – С. 50-53.
  • Хренова В., Тарасюк Д. Колажування як один із засобів формування загальнокультурної грамотності та розвитку здобувачів освіти // Педагогічний вісник Поділля [Електронний науково-методичний журнал]. – Хмельницький: ХОІППО, 2022. – №3. –  С. 26-29
  • Андрощук І. Особливості підготовки бакалаврів професійної освіти / І. Андрощук, В. Хренова // Професійна освіта. – 2019. – №3. – С. 44–46.
  • Хренова В. В. Використання Інтелект-карт у процесі підготовки майбутніх вчителів технологій / В. В. Хренова // Вища освіта України. – 2012. – Дод. 3 до № 1, Т. 1, тематичний вип. «Міжнародні Челпанівські психолого-педагогічні читання». – С. 78–83.
Статті у закордонних наукових журналах і збірниках наукових праць
  • Khrenova V., Kuchak A., Tarangul L., Vasylyuk-Zaitseva S. Analyzing the role of clip thinking in the context of digitalization of the educational environment of the future // Futurity Education, 2023. – Vol. 3  № 2. – P. 41-51. – Режим доступу: https://futurity-education.com/index.php/fed/article/view/141/88.
Методичні розробки
  • Хренова В.В. Нетрадиційні техніки художньої обробки матеріалів з практикумом : методичні рекомендації до практичних занять для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 «Середня освіта», за предметними спеціальностями 014.09 «Інформатика» і 014.10 «Трудове навчання та технології» / В.В. Хренова [Електронне видання]. – Хмельницький : ХНУ, 2023. – 184 с.
  • Хренова В. В. Нетрадиційні техніки художньої обробки матеріалів з практикумом : курс лекцій для студентів напрямів підготовки «Середня освіта. Трудове навчання та технології», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» / В.В. Хренова [Електронне видання]. – Хмельницький : ХНУ, 2018. – 256 с.
  • Ребрик В. Є., Хренова В. В. Основи композиції художніх виробів : курс лекцій для студентів напряму підготовки «Технологічна освіта» / В.Є. Ребрик, В. В. Хренова [Електронне видання]. – Хмельницький : ХНУ, 2015. – 147 с.
  • Хренова В. В. Основи швейного виробництва. Ч. 2 : [метод. вказівки до лаб. робіт для студ. напряму підготовки «Технологічна освіта»] / В. В. Хренова [Електронне видання]. – Хмельницький : ХНУ, 2014. – 79 с.
  • Хренова В. В. Основи швейного виробництва. Ч. 1 : метод. вказівки до лаб. робіт для студ. напряму підготовки «Технологічна освіта» / В. В. Хренова, О. В. Голодинська. – Хмельницький : ХНУ, 2012. – 94 с.
Авторське право на твір
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір образотворчого мистецтва «Оберіг» №115047 від 03.10.2022 р.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір образотворчого мистецтва «Замріяна» №115045 від 03.10.2022 р. 
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на літературний письмовий твір наукового характеру «Нетрадиційні техніки художньої обробки матеріалів з практикумом: курс лекцій для студентів спеціальностей «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» та «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» №113840 від 18.07.2022 р.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на літературний письмовий твір наукового характеру «Основи композиції художніх виробів: курс лекцій для студентів напряму підготовки «Технологічна освіта» №113841 від 18.07.2022 р.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір образотворчого мистецтва «Мова кохання» №109902 від 01.12.2021 р.

Участь у наукових товариствах і громадська діяльність

Участь у виставках

  • Виставка художніх творів «Сходинки творчості», м. Хмельницький, 2023 р. (подяка).
  • V Всеукраїнський відкритий дистанційний конкурс-виставка декоративно-прикладного мистецтва «Слобожанські візерунки», м. Лозова, 2022 р. (диплом).
  • Всеукраїнська виставка творчих робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «З любов’ю до України», м. Стрий, 2022 р. (грамота).
  • Третя виставка лялькарів та лялькарок Полтавщини, м. Полтава, 2022 р. (диплом).
  • Всеукраїнська виставка творчих робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «З любов’ю до України», м. Стрий, 2021 р. (грамота).

Керівництво творчою та науковою діяльністю здобувачів вищої освіти

  • Підготовка до ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «AVANGARD-Art» (2023 р.)
  1. Ст. гр. ТН-20-1 Тетяна Бородій – І місце в номінації «декоративно-прикладне мистецтво»;
  2. Ст. гр. ТНс-23-1 Анастасія ШворакІІІ місце в номінації «образотворче мистецтво».
  • Підготовка до Національного патріотичного двотурового фестивалю-конкурсу мистецтв БУМ Фест (Більше Українського Мистецтва) (2023 р.)
  1. Ст. гр. ТНс-22-1 Чижевська Катерина – гран-прі у номінації «декоративно-прикладне мистецтво».
  • Підготовка до ІІ Міжнародного двотурового фестивалю-конкурсу мистецтв «Феномен from Ukrain» (2023 р.)
  1. Ст. гр. ТНм-22 Анастасія Гриньо – диплом за перемогу у номінації «декоративно-прикладне мистецтво».
  • Підготовка до V Міжнародного Фестивалю-конкурсу мистецтв «Yula Spring Fest» (2023 р.)
  1. Ст. гр. ТНм-22 Анастасія Гевко – ІІ місце у номінації «декоративно-прикладне мистецтво».
  • Підготовка до Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості, присвячений пам’яті Марії Примаченко «Чарівний світ українського мистецтва» (2023 р.)
  1. ст. гр. ТНс-22-1 Катерина Конік – І місце у номінації «декоративно-прикладне мистецтво»;
  2. ст. гр. ТНс-21-1 Ярослава Холодкова – ІІ місце у номінації «малюнок».
  • Підготовка до ІХ Вінницької бієнале художнього текстилю юних авторів «Нащадки величної спадщини» (2022 р.)
  1. Ст. гр. ТНм-22 Віта Присяжнюк – грамота за перемогу у номінації «текстильні чари».
  • Керівництво науковою роботою з метою участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта (014 Середня освіта (Трудове навчання та технології))» (2022 р.)
  1. Ст. гр. ТН-18-1 Назарова Ольга, тема наукової роботи: «Мотивація навчальної діяльності учнів 7-9 класів при опануванні технологією оздоблення різьбленням» (диплом за перемогу у І турі)
  • Підготовка до Міжнародного двотурового фестивалю-конкурсу мистецтв «Феномен from Ukraine» (2022 р.)
  1. Ст. гр. ДМ-18-1 Дарина Вінявська – гран-прі в номінації «декоративно-прикладне мистецтво».
  • Підготовка до ІІ Міжнародного художнього конкурсу «Акварель» (2022 р.):
  1. Ст. гр. ТНс-20-1 Сергій Андросюк – гран-прі в номінації «декоративно-прикладне мистецтво»;
  2. Ст.. гр. ТНс-21-1 Діана Тарасюк – І місце в номінації «декоративно-прикладне мистецтво».
  • Підготовка до Обласної виставки-конкурсу художніх виробів з витинанки «Мереживне сяйво Шевченківського слова» (2022 р.):
  1. Ст. гр. ТН-18-1 Назарова Ольга – диплом учасника.
  • Керівництво науковою роботою з метою участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта (014 Середня освіта (Трудове навчання та технології))», що проводився на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (наказ МОН України від 24.11.2020 №1457) (2021 р.)
  1. Ст. гр. ТН-18-1 Гриньо Анастасія, тема наукової роботи: «Новітні техніки «фелтингу»: об’єкти проєктно-технологічної діяльності у змісті навчального модуля «Техніки декоративно-ужиткового мистецтва»» (диплом ІІ ступеня)
  • Підготовка до конкурсу творчих робіт «Youth Art», який проводився Вищою школою управління та адміністрації в Ополє в рамках реалізації Міжнародного наукового проекту «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі» здобувачів вищої освіти (2021 р.):
  1. Ст. гр. ТН-17-1 Оксана Гаврилюк – сертифікат учасника, конкурсний напрямок – функціональний hand-made;
  2. Ст. гр. ТН-17-1 Бондарчук Ірина – сертифікат учасника, конкурсний напрямок – декоративний hand-made.
  • Підготовка до конкурсу творчих робіт «Prime Art», який проводився Вищою технічною школою в Катовіце в рамках реалізації Міжнародного наукового проекту «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі» здобувачів вищої освіти (2020 р.):
  1. Ст. гр. ТНм-19-1 Сосніцька Соломія – диплом переможця у номінації «аксесуари», конкурсний напрямок – моделювання одягу;
  2. Ст. гр. ТНм-19-1 Прокопчук Ольга – сертифікат учасника, конкурсний напрямок – декор в інтер’єрі (hand made).