Засновник кафедри

КАНЬКОВСЬКИЙ ІГОР ЄВГЕНІЙОВИЧ

(1956-2016)

Засновник кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання, завідувач кафедри 1999-2016 рр., доктор педагогічних наук, міжнародний інженер-педагог (міжнародний реєстр ING-PAED IGIP), відмінник освіти України

Каньковський І.Є – відмінник освіти України, за свою плідну і творчу працю нагороджений нагрудними знаками «Антон Макаренко», «Ушинський К.Д.», орденом «Преподобного Нестора Літописця»,  Грамотою Священного Синоду Української православної церкви,   Почесними грамотами Хмельницької облдержадміністрації,  Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Каньковський Ігор Євгенійович жив у постійному духовному і професійному зростанні, був особливим Вчителем-просвітником, дарував любов, радість і щастя іншим, завжди підставляючи своє плече.

Наукові дослідження Каньковського І.Є. були спрямовані на оптимізацію процесу підготовки інженерно-педагогічних кадрів для системи професійно-технічної освіти.

Каньковський І.Є. є автором понад 100 наукових праць, серед яких є дві монографії: «Проектування процесу професійного навчання у закладах професійно-технічної освіти» та «Система професійної підготовки інженерів-педагогів автотранспортного профілю».

Усе життя Ігоря Євгеновича було присвячене навчанню і вихованню студентів. Кожного з них він вважав особистістю, здатною на великі справи, у кожному шукав і знаходив талант, розвивав його. Від «симфонії життя» І.Є. Каньковського нам залишився світлий образ чудової Людини, з неповторним стилем науково-педагогічної діяльності на фундаменті любові, педагогіки серця і добротворення.

Залишилися його ідеї, наукові і науково-методичні праці, а головне – учні, студенти й аспіранти, які назавжди збережуть у своїх серцях ім’я свого Вчителя….

 

Життєві віхи

17.07.1956 р. – народився Каньковський І.Є. в с. Орля Щучинського району Гродненської області (Білорусь), але своєю справжньою батьківщиною вважав Поділля, так як в 1975 році вперше потрапивши на Хмельниччину був вражений її красою та історією.

1973 – 1978 рр. – навчання на механічному факультеті Українського інституту інженерів водного господарства(м. Рівне). Після закінчення отримав диплом з відзнакою за спеціальністю «Механізація гідромеліоративних робіт» та кваліфікацією «інженер-механік». Будучи студентом працював екскурсоводом. Краєзнавчі матеріали, поїздки по містах і селах Хмельницької області, зустрічі з подолянами глибоко запали йому в душу.

1978 – 1980 рр. – викладач спеціальних дисциплін Новоселицького СПТУ №11 Старокостянтинівського району Хмельницької області. У колишньому маєтку графа Потоцького , на території розкішного парку, де було розміщено училище, пройшли перші роки самостійного життя.

1980 – 1988 рр. – асистент кафедри «Трактори і автомобілі», старший викладач кафедри «Будівельні і меліоративні машини» Українського інституту інженерів водного господарства, аспірант Київського автодорожнього інституту.

1987 р. – захист дисертації на тему «Підвищення експлуатаційної паливної економності тракторного дизеля шляхом застосування універсального однорежимно-всережимного регулятора» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальностями: 05.04.02 – теплові двигуни і 05.05.08 – автомобілі і трактори.

1988 – 1998 рр. – старший викладач, доцент, завідувач кафедри загально технічних дисциплін Уманського державного педагогічного інституту імені Павла Тичини. З 1989 року свою професійну діяльність присвятив професійній педагогіці і методиці викладання. «Я занурився в педагогіку і тепер в ній із задоволенням купаюся» ‒ наголошував Каньковський І.Є.

1998 – 1999 рр. – доцент кафедри технології машинобудування Технологічного університету «Поділля» (нині Хмельницький національний університет).

1999 – 2016 рр. – завідувач кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання Хмельницького національного університету.

2003 р. – перепідготовка за програмою «Інженерна педагогіка» й захист наукової роботи в Центрі інженерної педагогіки Міжнародного товариства з інженерної перепідготовки (Австрія-Україна); отримання звання «Міжнародний інженер-педагог» та диплому європейського зразка з включенням у міжнародний реєстр « ING-PAED IGIP», що дав йому право проводити викладацьку роботу в престижних європейських вузах.

З 2004 р. – член НМК з інженерно-педагогічної освіти Міністерства освіти і науки України, згодом – керівник НМК з професійної освіти (транспорт і сервіс) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

З  2007 р. – член Експертної ради з освіти державної акредитаційної комісії України.

2015 р. – захист дисертації на тему «Система професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів автотранспортного профілю» на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

06.12.2016 р. – перестало битися серце талановитого Педагога, знаного Науковця, відомого Дослідника і просто доброї та щирої Людини – Каньковського Ігоря Євгенійовича.

Книга пам’яті Каньковського Ігоря Євгенійовича