Участь викладачів та здобувачів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва в авторському вебінарі Вікторії Станецької «Використання позитивної психології для покращення освітнього процесу: підтримка особистісного розвитку та зростання здобувачів освіти»

02 листопада 2023 року викладачі кафедри ТПО і ДМ взяли участь в авторському вебінарі «Використання позитивної психології для покращення освітнього процесу: підтримка особистісного розвитку та зростання здобувачів освіти». Спікером виступила Станецька Вікторія Василівна – консультант Комунальної установи ХМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

В межах дисциплін «Методика викладання художніх дисциплін» та «Інклюзивна освіта» до заходу долучилися здобувачі ОПП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» першого (бакалаврського) та «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Спікер дала визначення сутності поняття «позитивна психологія». Охарактеризувала позитивну психологію як популярний рух, який розпочався наприкінці 1990-х років. Водночас, «позитивна психологія» є й галуззю психології, яка має в якості основного фокусу сильні сторони, чесноти та таланти, які сприяють успішному функціонуванню та дозволяють людям та громадам процвітати. Основні теми включають щастя, стійкість, добробут, стан потоку та залучення. Засновником концепції та тим, хто очолив рух є колишній президент Американської психологічної асоціації Мартін Селігман.

Вікторія Василівна наголосила на тому, що «позитивна психологія» не ототожнюється з поняттям «позитивна психотерапія». Технологією, яка відповідає концепції позитивної психології є технологія «Створення ситуації успіху» – емоційне навчання, в якому особистість переживає позитивні емоції, радість від пізнання нового та власних інтелектуальних відкриттів, оцінює свої результати як успіх і досягнення. Реалізовувати постулати «позитивної психології» можна від народження. Застосування концепції «позитивної психології» в освітньому процесі сприяє його покращенню, підтримці особистіного розвитку, зростанню здобувачів.

Під час вебінару здобувачі активно приймали участь в обговоренні теми, давали відповіді на поставлені спікером питання.

Дякуємо Вікторії Станецькій за таку актуальну тему та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.