Музейна практика здобувачів першого курсу, які навчаються за ОП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво»

З 05.06.2023 по 16.06.2023 у здобувачів, які навчаються за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» проходила музейна практика. Під час установчих зборів здобувачі ознайомились з програмою практики, методикою збору матеріалів та вимогами до змісту та оформлення звіту, критеріями оцінювання результатів практики та іншими організаційними питаннями.

Першим закладом, який відвідали здобувачі був Навчальний музейно-виставковий центр «Історія та сучасність техніки» Хмельницького національного університету, де завідувач музею, інженер кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, Вишквар Ігор Михайлович, провів захоплюючу екскурсію.

 Під час екскурсії здобувачі ознайомилися з історією розвитку Хмельницького національного університету та історією створення означеного музею.

Під час ознайомлення з експонатами виставки, у здобувачів була можливість побачити техніку подільського регіону, дізнатись історію її розвитку та особливості застосування. Значна частина НМВЦ відведена експозиції кращих робіт студентського Будинку моделей, які представлялись на щорічному Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля». Здобувачі під час розгляду даної експозиції мали змогу ознайомитись з особливостями композиційного та кольорового вирішення моделей та аксесуарів, їх декоративним оформленням та техніками виконання.

Крім того здобувачі були присутні на відкриті виставки творів майстра виробничого навчання, заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки народних майстрів України, відмінника народної освіти Анатолія Яковлєва, приурочена до роковин його смерті. Під час виставки мали змогу ознайомитись зі творами Анатолія Яковлєва.

На відкриття виставки завітали адміністрація університету, викладачі, співробітники та студенти кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, а також усі поціновувачі творчості Анатолія Яковлєва.

Другою подією була екскурсія до Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, яку провела Стан Таїсії Сергіївні – керівниця аматорської художньої студії «Рукотвори», голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва, заслужена працівниця культури України.

Здобувачі ознайомилися із зібранням художніх виробів декоративно-ужиткового мистецтва майстрів Хмельницької області виготовлених з різних матеріалів та в різних техніках, крім того прослухали лекцію «Види декоративно-ужиткового мистецтва та особливості роботи в різних техніках виконання».

Під час огляду представлених в експозиції «Світлиці» Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва експонатами виставки, у здобувачів була можливість побачити вироби декоративно-ужиткового мистецтва виготовлених з різних матеріалів і у різноманітних техніках; особливості їх кольорового, композиційного та декоративного вирішення.

16.06.23 здобувачі були присутні на урочистому відкритті персональної виставки художніх виробів майстрині декоративного розпису з м. Вінниця Наталії Луценко під назвою «Візерунки Поділля». У її творах відображено кращі зразки подільського розпису, який на Хмельниччині мало досліджений. Ми вперше побачимо візерунки, якими наші прабатьки прикрашали оселі  зовні та всередині, а також предмети домашнього вжитку. У даній виставці цей розпис переданий майстринею в картинах і декоративних панно.

Наступною подією була екскурсія до КЗК “Хмельницький обласний краєзнавчий музей” (https://www.facebook.com/okm.km.ua).

Здобувачі ознайомились з експозицією виставки «Князівни та княгині», яка проходить в рамках Міжнародного мистецького проєкту «Ляльки мандрують світом», що присвячений дружинам та донькам князів Русі-України (Х–ХІІІ ст.), жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських (ХVІ ст.). Крім того здобувачі ознайомивсь з постійно діючими експозиціями музею.

Щиро дякуємо екскурсоводам та адміністрації закладів за можливість ознайомитись з експонатами виставок, особливостями їх виготовлення.

 19.06.23 відбувся захист Музейної практики, на якій здобувачі презентували свої звіти і розроблені авторські роботи – орнаментальної композицій, які були створені на основі аналізу робіт представлених в музеях міста. Частково захист проходив у сховищі під час повітряної тривоги.

Вітаємо студентів з вдалим захистом практики!!!