Гостьова лекція заступниці директора з наукової роботи Хмельницького обласного художнього музею, мистецтвознавиці Олени Михайловської на тему «Український модернізм 1900-1930 років»

29 квітня 2024 року для здобувачів освітньо-професійних програм «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» у межах дисципліни «Історія українського мистецтва» та «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» була проведена гостьова лекція «Український модернізм 1900-1930 років». Лекторка – заступниця директора з наукової роботи Хмельницького обласного художнього музею, мистецтвознавиця Олена Михайловська.

Лекція присвячена одному з визначних періодів світового мистецтва на прикладі творчості українських художників початку ХХ ст. – представників українського модернізму 1900-1930 років, насичена потужним інтелектуальним змістом.

Хто вони – реформатори українського модернізму, якими творами ці митці увійшли до історії мистецтва – про це і не тільки говорила під час лекції науковиця. Сьогодні так на часі розуміти і вивчати не тільки історію нашої держави, а й історію мистецтва у становленні її митців, які за свій вибір вільно творити були змушені емігрувати або втрачали свою свободу чи життя.

Олександр Богомазов, Соня Делоне, Казимир Малевич, Ель Лисицький, Віктор Пальмов, Олександр Архипенко, Михайло Бойчук, Олександра Естер – цей список можна продовжувати іменами визнаних класиків модернізму, яких, на певному етапі творчого розвитку, світові зростила саме Україна. Ці знання та їх переосмислення є вагомою дискусійною зброєю в актуальній інформаційній війні.

Усвідомлення того, що ми багато чого не відаємо про нашу культуру і мистецтво, яку свідомо принижували і знищували наші сусіди-браття-вороги, приписували здобутки наших культурних діячів як великих російських митців, яких ми мусимо відкривати для себе і для світу і вивчати історію нашої держави через вивчення історії власного українського мистецтва, яке було потужним та яскравим, яким захоплювалася Європа і Америка, але завдяки брехливій пропаганді російського тоталітарного режуми сприймалося світом як російське. Дякуємо Олені Михайловській за її просвітницьку діяльність, за співпрацю, за завжди цікаві і змістовні лекції. Своїми знаннями наближаємо перемогу.