24 вересня 2019 року відбулася творча зустріч вчителів трудового навчання Хмельницької області з педагогічним та студентським колективами кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва

Хорошою традицією стала плідна співпраця колективу кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва з Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Тому 24 вересня 2019 року на базу кафедри ТПОіДМ завітали вчителі трудового навчання Хмельницької області – слухачі курсів підвищення кваліфікації ХОІППО.

Вчителі трудового навчання змогли безпосередньо зануритись у творчий процес навчання, ознайомитись з творчими роботами студентів та викладачів, виконаних у найрізноманітніших техніках декоративно-прикладного мистецтва, дізнатись тонкощі роботи з різними конструкційними матеріалами та пройти практичну підготовку з п’яти технік художньої обробки матеріалів.
Майстер-клас з виготовлення штучних квітів з фоамірану підготувала к.п.н., доцент кафедри ТПОіДМ Хренова Вікторія Валеріївна. Учителі мали змогу не тільки власними руками виготовити квіткові композиції, а й дізнатись про особливості роботи з фоаміраном. Опановувати нові вміння вчителям допомагали студенти групи ТН-16-1: Драбчук Тарас, Богайчук Сергій, Безсмертна Анастасія та Пушкар Іванна, а також викладачі кафедри: Пястук Оксана Володимирівна (майстер виробничого навчання) та Білик Вікторія Володимирівна (к.п.н., ст. викладач).

Майстер-клас в техніці «джгутова філігрань» підготувала Кирилюк Єлизавета (студентка-магістрантка групи ТНм-18-1) спільно з к.п.н., доцентом кафедри ТПОіДМ Корницькою Ларисою Анатоліївною. Вчителі дізнались про можливості шпагату як матеріалу для творчості та створили ажурні підставки під чашки. Також у проведенні майстер-класу допомагав Махмудов Ігор (студент-магістрант групи ТНм-18-1).

Майстер-класи з вишивки на деревині та маркетрі проводив к.п.н., доцент кафедри ТПОіДМ Лівшун Олександр Володимирович. Слухачі курсів змогли дізнатись тонкощі створення чудових робіт, оздоблених вишивкою на деревині, а також технологію виготовлення виробів в техніці «маркетрі». Результатом роботи стали власноруч виготовлені вчителями дерев’яні брелоки, оздоблені вишивкою хрестом. Помічниками під час проведення майстер-класу були студенти групи ТН-17-1: Білик Мар’яна, Бондарчук Ірина, Гаврилюк Оксана та Комарніцький Ярослав. Допомогу у підготовці майстер-класу надали також і студенти 1 курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Майстер-клас з виготовлення брошки в стилі «бохо» презентували к.п.н., ст. викладач кафедри ТПОіДМ Самборська Олена Валентинівна та студентка-магістрантка групи ТНм-18-1 Жилюк Юлія. Під час майстер-класу вчителі трудового навчання мали змогу не тільки створити текстильну брошку, а й дізнались особливості виготовлення прикрас в стилі «бохо», отримали рекомендації щодо підбору матеріалів для такого об’єкту праці.

В рамках зустрічі було проведено обговорення ОП “Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика” першого (бакалаврського) та другого (магістерського) освітніх рівнів вищої освіти.

На завершення творчої зустрічі завідувач кафедри ТПОіДМ, к.п.н., доцент Андрощук Ігор Петрович окреслив можливості співпраці з кафедрою, подякував усім присутнім та вручив сертифікати, що засвідчують опанування технік художньої обробки матеріалів.

К.п.н., ст. викладач кафедри ТПОіДМ Самборська О.В.,

к.п.н., доцент кафедри ТПОіДМ Хренова В. В.,

студентка гр. ТНм-18-1 Жилюк Ю.