10 травня 2024 року відбувся захист творчих робіт випускників спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27 імені Дмитра Іваха.
У складі екзаменаційної комісії поважані представники мистецької освіти: екс-вчитель, який започаткував викладання дизайну у цій школі – Валерій ЯНЦЕЛОВСЬКИЙ; Галина БУЧКІВСЬКА – заслужена діячка мистецтв України, завідувачка кафедри образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та трудового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, д. пед. н, професор); Валентина ГРЕСЬКОВА – завідувачка кафедри трудового навчання та художнього конструювання ХГПА, к. пед. н., доцент; Анжела МАХМУДОВА – методист з мистецьких дисциплін Обласної методичної служби; Вікторія СТАНЕЦЬКА – консультант професійної спільноти вчителів мистецтва та трудового навчання; Лариса КОРНИЦЬКА – к.пед.н., доцент, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету, гарант освітньо-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво»; к. пед. н., доцент, а також екс-директор СЗОШ №27 – Анатолій ДОЛИНСЬКІЙ і діючий директор Павло АНДРОЩУК.
Особливість захисту у тому, що цьогоріч – це останній такий захід у стінах СЗОШ №27. В рамках реформи «Нова українська школа» навчальні заклади будуть реорганізовані на: початкову школу (1– 4 кл.), гімназії (5 – 9 кл.), ліцеї (10 – 12 кл.). СЗОШ №27 залишиться у статусі гімназії.
Проте сьогодні учні останнього у цій школі 11-го випускного класу тішать членів екзаменаційної комісії своїми виконаними на доволі високому мистецькому рівні художніми творами – випускними роботами, які виконувались ними протягом трьох місяців під керівництвом талановитої викладачки, педагогині – Марії Рустіківни ГАЛЬЧЕНКО.
Саме ця школа – єдина в області, вже понад 20 років спеціалізується на дизайн-освіті (дизайн та образотворче мистецтво), що вирізняло її поміж усіх загальноосвітніх шкіл області.
Статус спеціалізованої, загальноосвітня школа №27 отримала у 2001 році – з поглибленим вивченням предметів естетичного циклу, директором якої став Анатолій Долинський, який на той час був наймолодшим серед директорів міста.
Учні цієї школи під керівництвом Марії ГАЛЬЧЕНКО та Марії КРАМАР довгий час брали участь у всіх мистецьких дитячих конкурсах, виставках, фестивалях. Цей унікальний навчальний заклад протягом багатьох років прищеплював своїм вихованцям любов до прекрасного на професійному рівні, допомагав розкрити їхній творчий потенціал. Гармонійна особистість повинна виховуватися саме у такій атмосфері, атмосфері творчості та краси, про що говорять інтер’єри цієї школи, стіни якої прикрашають творчі роботи випускників багатьох років.
Слід сказати, що до становлення школи була причетна й кафедра теорії та методики трудового і професійного навчання – нині кафедра технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету, першим очільником якої був (нині покійний) Ігор КАНЬКОВСЬКИЙ – відмінник освіти України, кандидат технічних наук, доцент, який подав ідею молодому тоді директору Анатолію Долинському, щодо створення школи з мистецькою спеціалізацією. Чимало випускників стали студентами спеціалізованих ВНЗ України, перетворюючи захоплення прекрасним у майбутню професію. Учні не бояться вдаватися до експериментів, пошуку нових технік, технологій, засобів художньої виразності. Розмаїття технік та засобів художнього вираження вказує на значний творчий потенціал авторів робіт.
Присутні члени комісії, учні-випускники, їх викладачі отримали яскраві позитивні емоції. Враження від захисту творчих робіт – однозначно позитивне. Роботи створені учнями, розповідають про те, що цікавить сучасну молодь. Цей захист для авторів стане поштовхом для максимального вираження свого внутрішнього «я» через образотворче мистецтво.
Українська молодь талановита, вона проявляє себе у творчості, вона має свою думку, вона мріє – в неї великий потенціал, щоб піднімати і прославляти країну. Побажаємо сьогоднішнім випускникам процвітання у мирній і переможній нашій Україні.