ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКОВОГО ПРОЄКТУ «ІЗОМОРФІЗМИ» Марини, Сергія та Іллі Школярів в Хмельницькому обласному художньому музеї

18 травня 2023 року, в Міжнародній день музеїв, у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки сучасного мистецтва під назвою «Ізоморфізми», відомої у нашому місті родини художників Марини, Сергія та Іллі Школярів.

«Ізоморфізм» (загальне та просте визначення) – це наявність подібності у різних об’єктах. Наприклад – сім’я: мати, батько і син, звісно вони різні у своєму творчому вираженні, але разом вони чудово доповнюють один одного. Це поняття і надихнуло авторів на назву цієї виставки.

Марина Шавиріна-Школяр – мати сімейства, працює переважно з невеликими формами, однак це не позбавляє емоційності та внутрішньої свободи зокрема у її портретах, присутня й певна символічність, а разом з цим відчутне експериментування з фактурою.

Творчий доробок Марини Шавиріної-Школяр

Сергій Школяр – тато, звертається до гротеску, алегорії та парадоксального сполучення форм, до зображення міфічних істот з класичних епосів або ж дивних істот з людськими рисами чи емоціями. Провокативна авторська техніка та матеріали, це можуть бути фільтр-пакети для кави, як тло для ілюстрації, чи стара квартирка яка перетворюється в чудову рамку, фрагменти дерев’яної підлоги чи старого паркану, все слугує для підкреслення дисонансу чи абсурдності образу.

Твори Сергія Школяра

Ілля Школяр – син. Головними персонажами його робіт є дивакуваті люди та фантастичні істоти, нерідко натхненням для створення яких слугували книги. Також його твори мають порцію доброго гумору.

Роботи Іллі Школяра

Чудова та цікава виставка, де художні твори сім’ї Школярів заставляють дивуватись, замислюватись, отримувати емоційне задоволення від незвичних форм та матеріалів для творчості.

На відкритті виставки було багато відвідувачів – поціновувачів сучасного мистецтва й, зокрема, творчості сім’ї Школярів, члени якої працюють у різних, як відмічалося вище, техніках і манерах, з різноманітними формами мистецьких практик (живопис, графіка, колаж, асамбляж, інсталяція, відеоарт тощо). Кожен з них має власний мистецький почерк, свою філософію і власну її подачу у створюваних ними мистецьких творах.

Відвідали виставку й викладачі кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва: Лариса Корницька – гарант спеціальності, Вікторія Хренова – доцент, викладач дисциплін художнього циклу, Сергій Дубовик – старший викладач спеціальності 023, Сергій Красильников – доцент кафедри та Ганна Красильникова – професор кафедри, а також студенти і випускники спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Слід зауважити, що Марина Аркадіївна Шавиріна-Школяр на кафедрі працювала з 2016 по 2022 роки і викладала дисципліну «Живопис». Також вона була куратором групи студентів ДМ-16 – випускників 2019 року. Тому привітати з відкриттям виставки та висловити свою шану мисткині і бувшому кураторові прийшли випускники: Тетяна Прибега, Катя Нецька, Богдана Морозова, Вероніка Фурман з донечкою і чоловіком.

Чудова виставка привнесла багато позитивних емоцій, споминів, побажань щодо творчого зростання кожного. Поділилися своїми успіхами та творчими здобутками. Приємно було сфотографуватися поруч з виставковими експонатами на згадку про цю емоційну зустріч.

Серед відвідувачів виставки цієї творчої родини була й студентка першого курсу Евеліна МАРЧАК, яка навчається за освітньою програмою «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво». Саме Евеліна стала ініціаторкою такого детального опису творів членів родини, який було подано вище.

По завершенню заходу і викладачі кафедри і її випускники написали слова вдячності за роки, які провели разом і свої враження про виставку.

Вітаємо усіх зі святом творчості і дякуємо за чудові емоції! Бажаємо всім подальших творчих успіхів!!!