Участь викладачів та студентів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва у заходах, присвячених Дню вишиванки-2024

Кожного третього четверга травня в Україні відзначають День вишиванки – свято, покликане зберігати національні традиції та культуру через популяризацію одного з найвідоміших символів українського національного костюма.

Українська народна вишивка посідає чільне місце у різноманітті видів декоративно-прикладного мистецтва українського народу. Неймовірне багатство спадщини вишуканих виробів, яку залишили після себе народні митці, свідчить про велике значення їх у суспільстві, побуті та традиціях. Особливу роль вишивка відіграє на святкових та обрядових речах.

Із давніх часів вишивка стала основною прикрасою традиційного одягу та предметів домашнього вжитку українців, досягаючи свого неперевершеного естетичного і майстерного рівня. Особливістю сучасної вишивки стає культурне засвоєння технік та матеріалів попередніх століть, поєднання їх із розвитком самобутнього українського кольорового орнаментально-сюжетного змісту.

Нині вишиванка є символом, який об’єднує дуже різних українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона є сучасною зброєю проти ворога. Дуже важливо усвідомлено носити вишиту сорочку, адже значення вишиванки є дуже глибоким.

Цьогоріч День вишиванки відзначають 16 травня. Викладачі та студенти кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету також долучились до відзначення цього свята та одягнули вишиванки на знак єдності, висловивши таким чином свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

У 3 та 4 навчальних корпусах Хмельницького національного університету за сприяння відділу навчально-виховної роботи було організовано фотозони, де за будь-який донат на користь ЗСУ можна було зробити світлини. Одну із фотозон “Вишиванка – генетичний код нації, наша гордість та оберіг” підготували студенти та викладачі кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва. До виготовлення елементів фотозони долучились студенти спеціальності “Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика” та викладачі кафедри Лариса Корницька, Олена Самборська, Вікторія Хренова, Богдан Крулик.

Щиро дякуємо усім, хто взяв участь у процесі створення святкової атмосфери, підготовки фотозони, підтримці наших ЗСУ у вигляді донатів!