Участь викладачів кафедри в роботі комісії з оцінювання творчих робіт учнів 11 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №27 ім. Дмитра Іваха

22 травня 2023 року відбувся захист творчих робіт з образотворчого і декоративного мистецтва цьогорічних випускників. Цей захід вже став доброю традицією для школи і хвилюючою подією для саміх авторів.

До складу комісії, яка оцінювала роботи увійшли: Павло АНДРОЩУК (директор школи); Оксана ЗАХАРКЕВИЧ (доктор технічних наук, професор кафедри технології і конструювання швейних виробів, начальник науково-дослідної частини Хмельницького національного університету); Лариса КОРНИЦЬКА (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету, член Спілки дизайнерів України); ВікторіяСТАНЕЦЬКА(консультант професійної спільноти вчителів мистецтва та трудового навчання); Анжела МАХМУТОВА (методист, завідувачка сектором художньо-естетичних дисциплін Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти); Валерій ЯНЦЕЛОВСЬКИЙ (бувший вчитель з дизайну, засновник мистецької спеціалізації школи №27); Валентина ГРЕСЬКОВА (кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри трудового навчання та художнього конструювання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії).

До уваги присутніх було представлено випускні роботи 29-ти учнів. Тематика випускних творчих робіт патріотична, така що хвилює молодь сьогодні, у час коли в нашій країні йде війна й виборюється свобода і незалежність, право на життя і майбутнє цих молодих людей. Роботи глибоко філософські, з роздумами і розумінням, з тим світосприйняттям, що сьогодні відчуває молодь і як сприймає події, з мріями і планами на майбутнє.

Захист творчих робіт – це своєрідний фінал та водночас нова точка відліку. Для учнів та викладачів (Валентини Вікторівни Кабарухіної – класного керівника та Марії Рустіківни Гальченко – викладача мистецтва і наставника у виконанні випускних творчих робіт) – це дуже важлива оцінка їхньої творчої праці протягом півроку.

Завдяки вчителям предметів естетичного циклу, розкривається творчий потенціал кожного учня. Тож не дивно, що чимало випускників обирають професії пов’язані з мистецькими спеціальностями, перетворюючи захоплення у майбутню професію. Твори випускників виконані у різних техніках образотворчого і декоративного мистецтва – графіка, живопис акриловими й олійними фарбами, пастель, колаж, мозаїка, вишивка бісером, традиційна вишивка, килимова петльована техніка, ниткографіка тощо. Ці роботи зачаровують своєю безмежною фантазією, щирістю, особливим баченням світу. Школа тісно співпрацює з кафедрою технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.