31 жовтня 2023 року був проведений майстер-клас з Самчиківського розпису відомим народним майстром народного мистецтва з с. Самчики, членом Спілки народних майстрів України Сергієм КАСЬЯНОВИМ для студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».
Навчитися азам САМЧИКІВСЬКОГО Розпису прийшли студенти груп: ДМ-21-1, ДМ-22-1, ДМ-23-1
Спочатку майстер народної творчості – Сергій Олександрович КАСЬЯНОВ розповів про витоки Самчиківського розпису, про те, що Самчиківський розпис (або самчиківка) як вид українського декоративно-ужиткового мистецтва зародився ще наприкінці XIX ст. у селі Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області й поширився південно-східною Волинню, на межі з Поділлям.
Самчиківка – це переважно сюжетний розпис, який виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий.
Звідки з’явились традиції цього розпису, на жаль, сьогодні достеменно не відомо, адже згадки про нього зустрічались хіба що в народних піснях та у побутових речах з елементами цього розпису, які збереглися у музеях та у деяких коморах і скринях місцевих мешканців.
Є в Самчиківському розписі щось від писанкарства, щось від вишиванки, щось від гуцульських килимів, адже він поєднує в собі традиційні місцеві українські елементи орнаментів з орнаментикою прадавніх племен, які жили колись на цій землі, тож майстри з Самчиків, відтворюючи традиції народного розпису, намагаються зберегти в ньому всю багатогранну історію України та її народу.
Дві години праці дали свої результати і радість від творчого процесу, адже створювати щось красиве і позитивне завжди надихає. Дякуємо майстру.