У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва 25 березня 2024 року відбулося урочисте відкриття обласної виставки виробів з художнього розпису тканин «Мелодії батику».
З вітальним словом до присутніх звернулася директорка Центру, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК, яка відзначила оригінальність представлених виробів, їхню красу та естетичну вишуканість, а також вручила подяки майстриням і художницям, які представили свої вироби на колективній виставці, а саме Надії БОРЕЦЬКІЙ, Інні СИДОРУК, Марині ДУДАРЧУК із Хмельницького, Олені МАРЧУК із Городка, Ользі ПРОЦИК із Старокостянтинова.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/9-34.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/10-37.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/11-30.png)
Виставку відвідали викладачі і студенти спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/12-26.png)
На виставці присутні дізналися, що технологічні прийоми батику були відомі ще у V ст. до нашої ери. Розписування тканин природними барвниками в часи династії Суй в Китаї було ще у VIII столітті нашої ери, також в Японії в VII-VIIІ століттях. Сьогодні техніки розпису по тканині за допомогою воску і барвників поширені в Індонезії та на Філліпінах, а також в країнах південно-східної та східної Азії і західній Африці.
В Європі батик відомий з XIX століття. Це давнє мистецтво прийшло і в Україну та набуло розвитку у 1930-х роках. Більше про мистецтво декорування тканин технікою батика розповіла керівник народної художньої студії «Рукотовори» ХОНМЦКіМ, заслужений працівник культури України Таїсія СТАН.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/13-29.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/14-22.png)
На цій виставці вперше у Хмельницькому презентували свої вироби художниці з Києва – Людмила ВНУЧКОВА і Тетяна ЮРЧЕНКО. Їхні роботи виконані в техніці традиційного «гарячого батику» переповнені наївністю та символізмом.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/15-17.png)
У виставці взяло участь13 майстринь області. До експонування обрано 50 творів, виготовлених у техніках гарячого, холодного батику, вільного розпису тощо.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/16-15.png)
З нагоди відкриття виставки для учасників і відвідувачів було дано концерт.
Ми дякуємо організаторам виставки та авторам прекрасних творів за чудові емоції та гарний настрій. Виставка триватиме до 10 квітня.