На базі кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій (трудового навчання)

17 лютого 2024 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій (трудового навчання), яка проводилася на базі кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Співорганізаторами проведення ІІІ етапу олімпіади з технологій (трудового навчання) є: Хмельницький національний університет (ректор С. Матюх) та Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (ректор В. Очеретянко). Науково-педагогічні працівники кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету, яку очолює доктор педагогічних наук, професор Ірина Андрощук, активно долучилися до організації та проведення олімпіади. Координатором й співорганізатором олімпіади від Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти є методист трудового навчання, технологій та креслення науково-методичного центру професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Ніна Павич.

Олімпіада відбулася на високому рівні у дружній обстановці й комфортних умовах, дякуючи ректору Хмельницького національного університету – Сергію Матюху, проректору з наукової роботи ХНУ – Олегу Синюку, проректору з АГР та виробничого навчання – Анатолію Фомову, координатору проведення учнівських олімпіад – Тетяні Надопті.

Реєстрація учасників олімпіади розпочалася о восьмій годині в холі бібліотеки Хмельницького національного університету. Члени організаційного комітету та студенти кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва зустрічали учнів та їх супроводжуючих, надавали інформацію стосовно часових рамок, локацій для проведення етапів олімпіади, інших особливостей проведення заходу.

Відкриття олімпіади відбулось у залі восьмого поверху бібліотеки Хмельницького національного університету.

Учасників олімпіади привітали:

  • проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету – Микола Йохна;
  • перший проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – Ігор Гіджеліцький;
  • координатор олімпіад Хмельницького національного університету – Тетяна Надопта;
  • завідувачка кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва – Ірина Андрощук;
  • методистка Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – Ніна Павич;
  • голова журі, професор кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету, доктор педагогічних наук – Ігор Андрощук.

У ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з технологій (трудового навчання) серед учнів 9, 11 класів взяли участь 63 особи. З них 30 учнів 11-х класів, 33 – 9-х класів.

Основною метою проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій (трудового навчання) є пошук і підтримка обдарованої молоді, створення умов для їхнього розвитку та самовдосконалення, формування творчого покоління молодих українців. Разом з тим, проведення олімпіади дає змогу пропагувати народні традиції, звичаї та культуру українського народу через засоби декоративно-прикладного мистецтва, традиційні та сучасні техніки та види обробки конструкційних матеріалів; виявляти творчих, обдарованих учнів; проводити профорієнтаційну роботу.

ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з технологій (трудового навчання) складається з 2-х турів: творчого (теоретичного) та практичного. Теми (напрям) проєктів для практичного туру: 9 клас – «Ключниця в етностилі» (текстиль), «Годівниця в етностилі» (деревина); 11 клас – «Чохол для окулярів в етностилі» (текстиль) та «Ключниця в етностилі» (деревина).

Під час виконання теоретичного туру учасники продемонстрували свої уміння і навички щодо реалізації основних етапів проєктування виробу за заданими умовами, зокрема: розроблення ескізу майбутнього виробу, визначення переліку необхідних для його виготовлення матеріалів, обґрунтування основних та додаткових технологій його виготовлення тощо. Завдання носили творчий характер.

Під час проведення практичного туру учні мали змогу працювати у сучасних, облаштованих усім необхідним обладнанням майстернях кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Під час олімпіади, супроводжуючі вчителі трудового навчання також мали насичену програму: участь у майстер-класах та обговоренні напрямів удосконалення змісту освітніх компонентів освітньо-професійних програм «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів підготовки. Це дає змогу врахувати основні вимоги до вчителів трудового навчання та технологій та потреби ринку праці загалом під час оновлення вище зазначених програм.

Студентами кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету, які навчаються на ОПП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика», під час олімпіади для учителів трудового навчання Хмельницької області було проведено майстер-класи:

  • студентка групи ТН-20-1 Тетяна Бородій провела майстер-клас з килимової вишивки;
  • студенти групи ТН-21-1 Аліна Андрєєва та Іван Возний провели майстер-клас з маркетрі.

Щиро вітаємо з заслуженою перемогою учасників олімпіади та їх наставників! Бажаємо всім учасникам та їх наставникам подальших творчих успіхів під Мирним небом нашої України!

З результатами олімпіади можна ознайомитися за покликанням https://olimp.hoippo.km.ua/zavdannja-dlja-olimpiad/4835-rezultati-iii-etapu-vseukrayinskoyi-olympyadi-z-tehnologyy-trudovogo-navchannya-tehnologyy.html

Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися в Україні, розвиватися та презентувати результати своїх досягнень! Дякуємо за щоденну боротьбу! За кожен новий ранок! Пишаємося! Переможемо!!! Слава Україні!