Мистецька година “МОНУМЕНТАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ РОДИНИ МАЗУРІВ”

На передодні Дня Художника, у понеділок 03.10.2022 року, у читальній залі бібліотеки Хмельницького національного університету студенти-першокурсники груп ДМ-22 і ДМс-22, мали змогу, у межах мистецької години, прослухати лекцію про творчий шлях родини Мазурів, родини митців, які відомі хмельничанам і гостям міста завдяки монументальній творчості батька, заслуженого художника України, Миколи Мазура та його сина скульптора Богдана Мазура.

Остання робота М. Мазура, багатофігурна алегорична композиція «Віра, Надія, Любов», прикрашає центральну площу нашого міста.Відомі хмельничанам й шановані такі пам’ятники як: «Ангел Скорботи» присвячений жертвам репресій комуністичного режиму, пам’ятник воїнам-афганцям колишнього СРСР присвячений «подолянам, загиблим в Афганістані та інших локальних війнах», які стали пішаками в руках правлячої еліти тих часів; також пам’ятник визначному політичному та державному діячу, дисиденту В’ячеславу Чорноволу.

Однак найяскравішими та незвичайними за своїм задумом є металеві футуристичні скульптури на дитячих майданчиках і в парках, з якими зросло вже не одне покоління юних хмельничан.

Йшла мова й про дружину М. Мазура – Людмилу, яка залишила у спадок усім хмельничанам свої роботи, що виконувала їх у власній манері витинання, які сьогодні є гордістю зібрань творів Хмельницького обласного художнього музей.

Підготувала та провела захід «МОНУМЕНТАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ РОДИНИ МАЗУРІВ» завідувачка відділу збереження фондів Світлана Диха. Ми дуже вдячні за цей захід, бо мусимо пам’ятати і пишатися своїми земляками художниками, патріотами-українцями, які своєю творчою працею прославляють наше місто, роблять його красивим, привабливим і мистецьким.

Лариса Корницька.