Музейна практика здобувачів першого курсу, які навчаються за ОПП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво»

З 03 по 21 червня 2024 року у здобувачів, які навчаються за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» проходила музейна практика на базі КЗК “Хмельницького обласного краєзнавчого музею” (ХОКМ). Керівником практики від музею була призначена замісник директора з науково-дослідної роботи Наталія Олександрівна Мовчан.

Установчі збори відбулись на кафедрі ТПОіДМ, де здобувачі ознайомились з програмою практики, методикою збору матеріалів та вимогами до змісту та оформлення звіту, критеріями оцінювання результатів практики та іншими організаційними питаннями.

На базі практики її керівник від КЗК “Хмельницький обласний краєзнавчий музей” Наталія Мовчан ознайомила здобувачів з організацією роботи музею, структурними підрозділами, історією, напрямками діяльності, з діючими експозиціями, особливостями реставраційних робіт, розпорядком робочого дня, правилами поведінки та роботи з експонатами.

Здобувачі працювали з експонатами, які були представлені в діючих експозиціях музею.

Крім роботи в КЗК ХОКМ, здобувачі відвідали Навчальний музейно-виставковий центр «Історія та сучасність техніки» Хмельницького національного університету, де завідувач музею, Вишквар Ігор Михайлович, інженер кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, провів захоплюючу екскурсію.

Під час екскурсії здобувачі ознайомилися з історією розвитку Хмельницького національного університету та історією його створення.

Під час ознайомлення з експонатами виставки, у здобувачів була можливість побачити техніку подільського регіону, дізнатись історію її розвитку та особливості застосування.

Здобувачі під час розгляду експозиції Будинку моделей мали змогу ознайомитись з особливостями композиційного та кольорового вирішення моделей та аксесуарів одягу, їх декоративним оформленням та техніками виконання.

Також у здобувачів значним інтересом являли собою роботи Яковлева А.А. з обробки деревини.

Значною подією для здобувачів була екскурсія до Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, яку провела Стан Таїсії Сергіївні – керівниця аматорської художньої студії «Рукотвори», голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва, заслужена працівниця культури України.

Здобувачі ознайомилися із зібранням художніх виробів декоративно-ужиткового мистецтва майстрів Хмельницької області виготовлених з різних матеріалів та в різних техніках, крім того прослухали лекцію «Види декоративно-ужиткового мистецтва Поділля».

Під час огляду представлених в експозиції «Світлиці» Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва експонатами виставки, у здобувачів була можливість побачити вироби декоративно-ужиткового мистецтва виготовлених з різних матеріалів і у різноманітних техніках; особливості їх кольорового, композиційного та декоративного вирішення.

25 червня 2024 року відбувся захист музейної практики, на якій здобувачі презентували свої звіти і власноруч розроблені орнаментальні композиції, які були створені на основі аналізу робіт представлених в музеях міста.

В складі комісії з захисту музейної практики працювали викладачі кафедри та керівник практик від КЗК “Хмельницького обласного краєзнавчого музею” замісник директора з науково-дослідної роботи Наталія Олександрівна Мовчан.

Щиро дякуємо: