Меморіальна ретроспектива творів Олени Зеніч “Дівчина з єдинорогом”

5 серпня 2022 року, в Хмельницькому обласному художньому музеї, відбулося відкриття ретроспективної виставки творчості Олени Зеніч “Дівчина з єдинорогом”. Викладачі кафедри та студенти, що навчаються за освітньою програмою “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво”, відвідали виставку творів цієї талановитої майстрині ручної графіки та анімаційного кіно.

В експозиції представлені твори різних років та різної тематики – від штудій до ілюстрацій, книг та видань. В доробку мисткині десятки яскраво та впізнавано проілюстрованих книжок – дитячих, підліткових, дорослих, художніх та науково-популярних, сотні малюнків для журналів й підручників.

Її малювання було справжньою алхімією з багатогодинною ювелірною обробкою кожного квадратного сантиметра художньої площини. Вона сміливо використвувала неймовірні техніки, які часто вигадувала сама, застосовуючи, наприклад, шкаралупу з яєць або дніпровський дрібний пісочок.

«Дівчина з єдинорогом» – абсолютний шедевр майстрині. Це сталий сюжет середньовічного та ренессансного мистецтва й літератури, коли саме цнотлива й добросерда Діва єдиноспроможна привабити до себе та приручити недоторканого, невловимого міфічного Єдинорога – символ чистоти та доброчесності. Але ж ми добре знаємо, що справжього єдинорога може вловити тільки справді чиста душа. Напевно така, як у незабутньої, геніальної, магічної мисткині Олени Зеніч. Незрівнянно прекрасної, вишукано аристократичної та по-справжньому інтеліґентної жінки. І ззовні, і зсередини. Щедрої, доброї та щиро і непоказово віруючої людини, яка залишиться такою в пам’яті назавжди.

Щиро дякуємо колективу музею за можливість долучитися до таємничого, прекрасного світу мистецтва та громадянську позицію. Адже відкриття виставки розпочиналося зі слів вдячності нашим захисникам, а благодійні внески за перегляд експозицій музею йдуть на забезпечення матеріалами майстерок для маленьких хмельничан та дітей-переселенців і допомогу Збройним Силам України.

У тексті статті використано опис творчого доробку мисткині з джерела https://allevents.in/mobile/amp-event.php?event_id=200023105987436