Гостьова лекція в Хмельницькому обласному художньому музеї для здобувачів ОПП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво»

04 квітня 2025 року у Хмельницькому обласному художньому музеї була проведена гостьова лекція для здобувачів ОПП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво», яку підготувала і провела мистецтвознавиця Олена МИХАЙЛОВСЬКА – заступниця директорки з наукової роботи ХОХМ.

Лекція «Предметно про час і колір» проходила у виставковій залі де зібрана експозиція з 55-ти живописних творів (натюрмортів), що вперше від початку повномасштабної російсько-української війни широко представила твори з колекції музею, які зібрані упродовж останніх 40 років.

«125 років традицій та інновацій». Найстаріше полотно з представлених в експозиції датоване 1900-м роком і належить пензлю Георгія Верейського, уродженця Проскурова. Найновіший твір – «Реквієм» Наталії Коробової, створений мисткинею із Запоріжжя під час нещодавно організованої ХОХМ всеукраїнської артрезиденції «Ціна свободи».

Українські натюрморти з колекції ХОХМ уперше представлено настільки комплексно та репрезентативно. В них віддзеркалена історія стагнацій та трансформацій до творів вже сучасних митців.

Лекція була побудована на діалозі лекторки та студентів. Кожен студент мав обрати роботу, яка йому найбільш припала до душі й обгрунтувати, що саме зачепило його в обраній роботі. А далі лекторка наводила історію полотна, коли і як воно було створено, а також акцентувала увагу на пошуках українських художників нових підходів та інноваційних зображальних засобів, що йшло у розріз з пануючим на той час соцреалізмом.

Здобувачі дізналися чимало цікавого про саму історію натюрморту як жанру, про мистців та передумови створення їхніх робіт, що представлені на виставці.

Музейні лекції – це завжди подія, бо проходить безпосередньо серед експонатів, за якими продовжується навчання майбутніх художників. Всі, хто відвідав лекцію отримали позитивні емоції від представлених експонатів, від захоплюючої лекції, набули досвіду щодо різноплановості подачі натюрморту, надихнулися на подальшу творчу працю. Дякуємо Олені Олександрівні за ще одну чудову зустріч у стінах Хмельницького художнього музею.