Екскурсія до фото-музею здобувачів ОПП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» та ОПП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика»

04 квітня 2025 року здобувачі ОПП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» та ОПП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» відвідали персональну фотовиставку Олексія САМОЙЛЕНКА в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва, що розташована у приміщенні історичної пам’ятки архітектури початку ХХ ст. – колишнього готелю «Континенталь». Цей триповерховий будинок був побудований 1910 – 1912 роках і є чудовим зразком архітектурного стилю пізнього модерну. До наших днів збереглися всі оригінальні пластичні форми фасаду, ажурні ковані балкони, декоративне оздоблення стін кольоровим склом-смальтою. Готель мав три «люксових» апартаменти, п’ять номерів «першого класу», електричне освітлення і, найголовніше, гаряче водопостачання тоді, коли водогону на той час у місті взагалі не було.

Музей фотомистецтва в м. Хмельницькому є першим та єдиним в Україні. Щомісяця в музеї відкривають нову виставку робіт кращих фотохудожників.

Здобувачі кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва мали можливість відвідати персональну виставку художніх фотографій Олексія САМОЙЛЕНКА (м. Харків) під назвою «Історія України».

Ці майстерно зколажовані фотографії розповідають про історію нашої країни починаючи з ХVІ тисячоліття до н.е. і закінчуючи ХV ст. н.е.. Фотографії візуалізують ту чи іншу історичну епоху. У межах фотовиставки автор представив роботи чотирьох серій: пізній палеоліт; бронзова доба; трипільська культура; половці.

Під час роботи над серіями цих мистецьких фотографій автор використовував артефакти сфотографовані в різних музеях України, які пізніше були трансформовані, крізь авторське бачення, в чудові авторські роботи. Слід зазначити, що в серії робіт «Половці» автором закарбовані кам’яні статуї, всесвітньовідомі кам’яні Половецькі баби – древній символ охоронців роду і землі, які варварські зруйновані російськими військовими внаслідок тривалої окупації міста Ізюм. Представлені автором роботи через унікальну технологію виконання показують минуле наших українських земель через сучасні, дещо фантазійні сюжети, що неабияк зачіпає кмітливий розум.

Оглянувши фотовиставку робіт Олексія САМОЙЛЕНКА, які співзвучні з темами ОК «Історія українського мистецтва», що вивчається на ОПП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво», студенти ще оглянули виставку фото-музею.

З порога відвідувачів зустрічають старовинні світлини колишнього Проскурова та його мешканців проскурівчан з постійно діючої експозиції «Проскурівські фотографії кін. ХІХ – поч. ХХ ст» та «Старе-нове місто», в яких закарбовано в часі вигляд міста та його мешканців. Також, у музеї представлено чимало давніх негативів, літографій, фотографій. Є також виставка фотографій, зроблених без цифрової обробки дерев’яною камерою 170-річної давнини.

Порівняно молодий заклад вже сьогодні хизується найбільшою колекцією фотоапаратів в Україні, які ілюструють розвиток фотографії та виробництва фотоапаратів в період з кінця XIX до кінця XX століття. А є їх понад півтисячі. Крім цього, саме тут лежить перший зроблений в Україні фотоапарат.

Постійно діючою є виставка старовинного фотообладнання (фотоапарати, об’єктиви, збільшувачі, експонометри та інше приладдя), серед якого є практично всі фотоапарати, що серійно випускалися в Радянському Союзі, багато фотокамер світових виробників, починаючи з кінця XIX століття до цифрової ери.

Музей фотомистецтва є першим та єдиним в Україні. У мистецькій галереї регулярно проводяться нові фотовиставки Міжнародних фотоконкурсів, салонів художньої фотографії та найкращих фотохудожників з різних міст України, відомих не тільки у нашій країні, але й далеко за її межами.

Дякуємо Сергію ВАЛЬЧУКУ доглядачу музею за неймовірно цікаву екскурсію. Пишаємося нашим містом та нашими музеями, які зберігають історію та культурний поступ нашої країни.

Жителі та гості міста мають можливість зробити художнє фото та скористатись іншими видами фотопослуг у студії, яка діє при музеї.