Відкриття мистецької виставки «Схід. Рівень свободи»

23 серпня, у День Державного Прапора України викладачі кафедри відвідали виставку «Схід. Рівень свободи» від митців з Донеччини, відкриття якої відбулося в Хмельницькому обласному художньому музеї. Експозицію підготували хмельницькі музейники разом з донецькими. Загалом презентували понад пів сотні робіт. Усі автори – художники, які народилися на Донеччині, але давно стали відомими за її межами.

Під час відкриття виставки відбувся перфоменс, що створив відповідний емоційний фон. Голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій під час вернісажу передав музею подарунок від військових – тубус від порохового заряду гаубиці М-777 з самчиківським розписом.

Вперше ця виставка була оприлюднена торік до 30-річчя Незалежності України, цього року вперше її побачила Хмельниччина. «В Україні повномасштабна війна почалася 24 лютого, але на Донеччині війна йде вісім років. Ми вже вісім років боремося за свій схід і свою свободу. Сьогодні ми привезли шматок цієї Донеччини, куточок мрій, куточок митців, тих пейзажів і думок для того, щоб всі зрозуміли: ворог може вбити людину, зруйнувати наші будівлі, залишити нас без роботи, але він ніколи не забере у нас віру. Віру краще майбутнє, віру в ЗСУ, в добрих людей, які постійно відгукуються. Ця виставка – це приклад того, що такі люди існують і така країна буде жити», – сказала від час відкриття виставки директорка Донецького обласного художнього музею (Краматорськ) Олена Фрідріх.

Частина презентованих робіт – це художні твори учасників хмельницької студії «Малювання як Арт-терапія». Авторами представлених малюнків стали переважно підлітки. Попри юний вік митців, на плакатах зображені реакції на сучасні події в нашій державі, антивоєнні малюнки, патріотичні композиції. Заснував творчу студію у Хмельницькому художник-переселенець з Донеччини Володимир Півень. Митець разом з дружиною приїхали у Хмельницький восьмого квітня з Краматорська. Саме в той день російські військові запустили ракетами по краматорському залізничному вокзалу. Подружжю за день до трагедії вдалося виїхати з пекельного міста.

«Без діла сидіти не міг, тому вже через тиждень запропонував студію відкрити. Спочатку були підлітки, потім приєдналися дорослі. Хоча їх було не багато. Спочатку ми обирали певні дні для занять, а потім домовлялися персонально по кілька осіб працювати. Вони приходять і ми разом малюємо. Я дізнаюся, що саме людина хотіла б зобразити. Це допомагає звільнитися від стресу і напруги», – говорить Володимир Півень.

В експозиції представлені також роботи донецьких авторів: Дениса Адушкіна, Петра Антипа, Івана Базилевського, Оксани Дашивець, Тараса Дудки, Сергія Захарова, Андрія Кутани, Олени Мельникової, Романа Мініна, Юрія Савченка, Сергія Садчикова, Володимира Півня, Анастасія Хасан-Чистякової, Ганни яшиної.

За матеріалами з джерела https://ye.ua/kultura/60453_Shid_Riven_svobodi__u_Hmelnickomu_vidkrili_vistavku_mitciv_Donechchini_(foto).html