Студентська наукова конференція в межах вивчення дисципліни “Основи мистецьких досліджень”

2 грудня 2024 року відбулось заключне заняття з дисципліни “Основи мистецьких досліджень” для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що навчаються за ОПП “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво” групи ДМ-22-1 (викладач дисципліни – Олена САМБОРСЬКА, кандидат педагогічних наук, старший викладач).

Заняття відбулось у формі студентської наукової конференції “Українське декоративне мистецтво: актуальні напрями досліджень”. Метою заняття було презентувати результати індивідуального завдання з курсу (наукового дослідження), сформувати уміння вступати до полеміки, відстоювати власну точку зору, наводити аргументи “за” та “проти” висунутої гіпотези, здійснювати обмін інформацією про останні досягнення у мистецькій галузі.

З метою відтворення атмосфери наукової конференції було запрошено викладачів кафедри:

Ірину АНДРОЩУК, завідувача кафедри, професора, доктора педагогічних наук;

Ларису КОРНИЦЬКУ, доцента, кандидата педагогічних наук, гаранта ОПП “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво”;

Вікторію ХРЕНОВУ, доцента, кандидата педагогічних наук;

Богдана КРУЛИКА, старшого викладача.

Студентську наукову конференцію викладач дисципліни Олена САМБОРСЬКА розпочала із вітального слова та оголошення порядку денного конференції. Також завідувач кафедри Ірина АНДРОЩУК звернулась до присутніх та побажала усім плідної роботи та якісної наукової дискусії.

Кожен із студентів групи ДМ-22-1 мав змогу виступити з доповіддю та презентувати результати індивідуального мистецького дослідження, які оформлені у вигляді наукової статті. Доповіді студентів супроводжувались мультимедійними презентаціями.

Варто відмітити відповідальне ставлення студентів до здійснення мистецького дослідження та презентування його результатів перед аудиторією. Після кожної доповіді відбувалось жваве обговорення окреслених проблем та обмін досвідом. Студенти активно брали участь у обговоренні дискусійних питань, таким чином навчались відстоювати власну точку зору.

На завершення конференції було підведено підсумки, висловлені пропозиції щодо вдосконалення матеріалів наукових розвідок студентів. Також було запропоновано студентам результати власного дослідження презентувати на кафедральній студентській конференції та подати до опублікування у збірник наукових праць.

Варто відзначити, що організація подібних заходів та досвід участі здобувачів у наукових заходах сприяють формуванню уміння здійснювати мистецько-дослідницьку діяльність у професійній сфері.

Щиро дякуємо ЗСУ за можливість навчатись та навчати молоде покоління, цікавитись науковою сферою, зокрема, й у галузі мистецтва!