30 жовтня 2024 року на базі Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва відбулося виїзне заняття з дисципліни «Інформаційно-комунікаційні технології» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності «Професійна освіта. Транспорт».
Заняття проведено в приміщенні гуртка «Основи робототехніки на платформі «Arduino» (студія робототехніки «Smarti Bots»)» із студентами групи ПОт – 24. Керівник гуртка Заслужений винахідник України, кандидат технічних наук Горященко Сергій Леонідович нагадав, що ІКТ використовуються для обробки, зберігання, передачі та обміну інформацією, що включає апаратне та програмне забезпечення, мережі та комунікаційні технології.
Сергій Леонідович розповів студентам про створення 3D-моделей об’єктів, які можуть бути реалізовані як фізичні макети та керуватися за допомогою плати Arduino. Як приклад, було показано змодельовані корпуси автомобільних шасі, які приводилися у дію електронними пристроями під контролем Arduino.
Викладач наголосив, що у технології 3D-моделювання особлива увага приділяється обробці візуальної інформації та її обміну. Щодо Arduino, то плата слугує платформою для обробки сенсорної інформації, програмування логіки та управління різними пристроями, що є центральними елементами ІКТ. Arduino підтримує зв’язок з іншими пристроями (наприклад, за допомогою Wi-Fi або Bluetooth), що дозволяє обмінюватися даними в реальному часі. Це важливий аспект ІКТ, оскільки з’єднання між пристроями є основою для побудови розумних технологій.
Студентам була продемонстрована технологія створення 3D-моделі об’єкти. Здобувачі вищої освіти побачили як працює лазерний розкрійний станок.
Для бакалаврів професійної освіти були роздруковані деталі «самохідної моделі» і запропоновано зібрати її, з чим вони успішно справилися.
Крім того, студенти ознайомилися із об’ємною рекламою, характеристиками світлодіодів, що використовуються для її створення, отримали практичні поради щодо монтажу та налаштування фотодіодів, визначення необхідних електричних схем та програмування для управління рекламними екранами.
Щиро дякуємо Сергію Леонідовичу за співпрацю з кафедрою та цікаве заняття!