Обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»

15 лютого 2023 року в дистанційному форматі відбулося обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». В обговоренні взяли участь:

Михайловська Олена Олександрівна – виконувачка обов’язків директора Хмельницького обласного художнього музею, який потрапив в ТОП-10 артмайданчиків України.

Махмутова Анжела Євгенівна – завідувачка сектором художньо-естетичних дисциплін Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Борецька Надія Анатоліївна – професійна мисткиня декоративно-ужиткового мистецтва, членкиня Національної спілки художників України. Знана в Україні і закордоном. Викладає в Хмельницькій дитячій школі образотворчогота декоративно-прикладного мистецтва.

Поворознюк Світлана Миколаївна – заступник директора з навчально-виховної роботи образотворчого відділення Хмельницької школи мистецтв.

Стан Таїсія Сергіївна – голова Хмельницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Авторка фотоальбому «Майстри декоративно-прикладного мистецтва Хмельниччини». Активна збирачка старовини і сучасного народного мистецтва. Зібрала майже 300 зразків старовинної подільської вишивки, готує до видання альбом «Візерунки Хмельниччини».

Десятник Інна Миколаївна – викладачка відділу образотворчого мистецтва Хмельницької школи мистецтв«Озерна», була керівником практики наших студентів, рецензенткою ДП.

Жилюк Юліяхудожник Хмельницького обласного театру ляльок, вчилася в Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв, наша магістрантка.

Андрощук Ірина Василівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва ХНУ.

Корницька Лариса Анатоліївна – кандидат педагогічних наук, доцент, гарант освітньо-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ХНУ.

Під час обговорення всі стейкхолдери одностайно відмітили, що існуюча освітньо-професійна програма «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» відповідає освітнім потребам, є насиченою й цілісною та сприяє формуванню відповідних компетентностей та програмних результатів навчання. Щодо напрямів удосконалення освітньо-професійної програми було виокремлено такі:

• активізація й посилення уваги щодо формування компетентностей роботи з різними програмами, зокрема графічними редакторами (ПоворознюкС.М., ЖилюкЮ.);
  • прикладний характер всіх без винятку освітніх компонентів (Десятник І.М., ПоворознюкС.М.);
  • активізація діяльності кафедри щодо співпраці із зарубіжними навчальними закладами (Борецька Н.А.);
  • спрямованість освітніх компонентів професійної підготовки на формування умінь створення й поєднання незвичних фактур, нових технологій, зокрема в текстильному мистецтві (Борецька Н.А.);
  • формування у здобувачів здатності й готовності презентувати результати своєї творчої діяльності, зокрема через розроблення портфоліо власних робіт, вміти оцінювати і продавати свої твори, знати свої авторські права (Михайловська О.О., Борецька Н. А., Махмутова А.Є.).

Дякуємо учасникам зустрічі за рекомендації й побажання, що сприятимуть удосконаленню освітньо-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та підвищенню якості підготовки фахівців за цієї освітньо-професійною програмою загалом.