Участь викладачів кафедри в журі Обласного конкурсу юних дизайнерів «Нове життя української хустки»

07 грудна 2023 року, в День української хустки, відбувся надзвичайно атмосферний захід – нагородження переможців Обласного конкурсу юних дизайнерів «Нове життя української хустки» для учнів загальноосвітніх шкіл віком 12 до 17 років та вихованців закладів позашкільної освіти.

Конкурс започатковано та проведено Державним навчальним закладом «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» з метою надати можливість креативним представникам учнівської молоді показати своє мистецтво – перетворити українську хустку в мистецький витвір, демонструючи багатовікову красу українського жіноцтва.

05 грудня 2023 року журі конкурсу, до складу якого було запрошено к.пед.н., доцента кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Вікторію Хренову, на чолі з головою – Світланою Кулешовою, доктором технічних наук, завідувачкою кафедри технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету мало можливість оцінити представлені на конкурс вироби. В обласному конкурсі взяли участь 150 учасників з усіх районів Хмельниччини та м. Хмельницького. Їх вироби були надзвичайно цікаві, оригінальні та яскраві. Адже сам конкурс незвичайний , він передбачав головну умову: надати українській ХУСТЦІ нового життя, нового вигляду. Технологія використання вживаних речей дістала назву – апсайклінг. Це є способом піклування про екологію, можливістю подарувати нове життя старим речам. І в якості головного матеріалу у виробах учасників конкурсу була хустка, яка по новому зазвучала в створених ними речах.

Церемонія нагородження переможців конкурсу відбулася у холі Хмельницької художньої школи за сприяння Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації та Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради.

Гостями заходу стали директор Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації, доктор економічних наук, професор Дарія Басюк , директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Шевчук, голова Хмельницької районної ради Богдан Цимбалюк , депутатка Хмельницької районної ради Олена Болотнікова, Галина Соленцова – методистка Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.

У якості спонсорів та меценатів заходу виступили: ТОВ “Бембі”, Бренд “Фамо”, ПП “Улюблений стиль”, компанія “Армонія”, представники яких були також членами професійного журі. Нагородження відбулося у теплій та творчій атмосфері, адже супроводжувалося піснями про хустку та демонстрацією моделей одягу з використанням хусток, виготовлених учнями училища під керівництвом талановитих наставників.

Щиро дякуємо колегам за можливість долучитись до такого актуального заходу. Всім учасникам конкурсу бажаємо творчого натхнення та перемог! Дякуємо ЗСУ за можливість проводити такі заходи, що сприяють розвитку творчих здібностей та популяризують традиції.