16 жовтня 2024 року Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді спільно із кафедрою технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету провели обласний семінар-практикум керівників гуртків початкового технічного моделювання на тему “Вдосконалення роботи гуртка початкового технічного моделювання в умовах сучасних трансформацій”.

Захід розпочався із презентації освітнього середовища кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету. Учасники семінару мали змогу ознайомитись із творами декоративно-прикладного мистецтва студентів, що навчаються за ОПП “Середня освіта. Трудове навчання та технологій” та “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво”, які представлені у аудиторіях та навчальних майстернях кафедри.

Із вітальним словом до учасників обласного семінару-практикуму керівників гуртків початкового технічного моделювання звернулись:

Гаєвська Марія Володимирівна, заступник директора з навчально-методичної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

Андрощук Ірина Василівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету;

Колодніцька Ганна Анатоліївна, методист Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Андрощук Ірина Василівна від імені ректора Хмельницького національного університету Матюха Сергія Анатолійовича вручила подяки за багаторічну плідну співпрацю та розвиток науково-технічної творчості учнівської молоді області адміністрації та методистам Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, які безпосередньо займались організацією та проведенням обласного семінару-практикуму керівників гуртків початкового технічного моделювання.

Семінар-практикум розпочався із теоретичного модуля. Доктор педагогічних наук, професор,професор кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету Андрощук Ігор Петрович виступив із доповіддю на тему “Особливості навчальних програм з позашкільної освіти: вимоги до розроблення”. Після виступу відбулося жваве обговорення актуальних питань учасниками.

Доповідь на тему “Цифрові ресурси у професійній діяльності педагога закладу позашкільної освіти” презентувала кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету Самборська Олена Валентинівна.

Практичний модуль обласного семінару-практикуму складався із майстер-класів. Хренова Вікторія Валеріївна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету провела майстер-клас “Виготовлення декоративної композиції з використанням синельного дроту”. Кожен учасник майстер-класу опанував навички роботи з синельним дротом та виготовив оригінальну декоративну композицію.

Керівник гуртків Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Луцик Євген Павлович організував майстер-клас “Виготовлення найпростішого повітряного змія” та продемонстрував виготовленого повітряного змія.

Після усіх активностей проведено круглий стіл, де підсумовано результати роботи обласного семінару-практикуму, здійснено обмін думками між учасниками, означено напрями подальшої співпраці. Модератором круглого столу виступила Колодніцька Ганна Анатоліївна, голова методичного об’єднання керівників гуртків початкового технічного моделювання, методист Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Також Андрощук Ірина Василівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету ознайомила присутніх із сертифікатними програмами для підвищення кваліфікації педагогічних працівників та особливостями їх реалізації в університеті.

Адміністрація Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відзначила викладачів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету подяками за вагомий особистий внесок у розвиток науково-технічної творчості учнівської молоді, активізацію творчої діяльності керівників гуртків, високий рівень підготовки та проведення обласного семінару-практикуму керівників гуртків початкового технічного моделювання.

За результатами роботи обласного семінару-практикуму керівників гуртків початкового технічного моделювання на тему “Вдосконалення роботи гуртка початкового технічного моделювання в умовах сучасних трансформацій” усі учасники отримали сертифікати Хмельницького національного університету.

На згадку про цікаву та змістовну подію учасники зробили спільні фото.

Дякуємо Хмельницькому обласному центру науково-технічної творчості учнівської молоді за постійну плідну співпрацю!