Зустріч здобувачів освітньо-професійних програм “Середня освіта. Трудове навчання та технології” та “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво” з Лілією Іваневич

9 листопада 2023 року в читальному залі бібліотеки Хмельницького національного університету відбулася зустріч з Лілією Іваневич – докторкою історичних наук, авторкою понад 20 наукових праць з Історії України, бібліографії й історичної біографістики, історії костюма, етнографії, краєзнавства та народознавства, першого лауреата обласної премії Володимира Гериновича в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень.

В межах дисциплін “Етнографія”, “Декоративно-прикладне мистецтво” та “Основи мистецьких досліджень” зустріч відвідали здобувачі освітньо-професійних програм “Середня освіта. Трудове навчання та технології” та “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво”.

Під час зустрічі Лілія Іваневич ознайомила присутніх з результатом своїх багаторічних ґрунтовних досліджень – книгою “Традиційний одяг українців Поділля (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.): історія, класифікація, конструктивно-художні та регіонально-локальні особливості”.

Присутні мали змогу побачити мапу Поділля, зразки вишитих уставок та сорочок, що є характерними для нашого регіону. Авторка детально охарактеризувала техніки вишивки, особливості орнаментальної композиції, кольорове вирішення та символічне значення її елементів. Ознайомила з локальними назвами, особливостями крою натільного та поясного одягу. Навела приклади чоловічих та жіночих головних уборів, охарактеризувала прикраси.

Мотивуючою для студентів була й промова Лілії Іваневич про її шлях до досягнення мрії. Щиро дякуємо пані Лілії за надзвичайно цікаву та актуальну зустріч. Адже наша сила – у нашому корінні, нашій культурі, традиціях. Це те, що ми маємо ретельно зберігати з покоління у покоління та відтворювати у творах мистецтва.