Відкриття виставки художніх творів студентів та викладачів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва «Сходинки творчості»

13 жовтня 2023 року в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулось урочисте відкриття виставки художніх творів «Сходинки творчості». В експозиції представлено понад 50 художніх творів студентів освітніх програм «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» та «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» та їх керівників, викладачів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету к.пед.н., доцента Лариси Корницької, к.пед.н., доцента Вікторії Хренової, к.пед.н., доцента Олександра Лівшуна, к.пед.н., ст. викладача Олени Самборської, ст. викладача Богдана Крулика, майстра виробничого навчання Оксани Пястук.

Розмаїття творів, що виготовлено у різних техніках традиційного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва: фелтинг (аплікація вовною, пошарове викладання вовни під скло), джгутова філігрань, килимарство, макраме, нетканий гобелен, вишивка бісером та хрестиком на деревині, клаптикове шиття, розпис на деревині, геометричне різьблення, маркетрі, наскрізне ажурне різьблення, об’ємне різьблення, різні техніки вишивки на тканині (серветках, рушниках, панно), писанкарство, контурний квілінг, витинанка, декоративний живопис, говорить глядачеві про кропітку працю, натхнення, прагнення зберегти наші традиції та творчо їх інтерпретувати.

З вітальним словом під час заходу виступила директорка Центру, Заслужена артистка України Майя Онищук, яка наголосила на ролі педагога у вихованні молоді та вручила Подяки за високу художню майстерність, активну виставкову діяльність та з нагоди участі здобувачів у виставці к.пед.н., доценту Ларисі Корницькій, к.пед.н., доценту Вікторії Хреновій, к.пед.н., доценту Олександру Лівшуну, к.пед.н., ст. викладачу Олені Самборській, ст. викладачу Богдану Крулику, майстру виробничого навчання Оксані Пястук.

Таїсія Стан, заслужений працівник культури України, Кавалер ордену княгині Ольги ІІІ ст., від Хмельницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України відзначила високий рівень представлених робіт і вручила Почесну грамоту за активну багаторічну творчу діяльність, високий художньо-виконавський рівень, гідний внесок у розвиток декоративно-прикладного мистецтва Хмельниччини к.пед.н., доценту Ларисі Корницькій.

Хмельницький національний університет представляли Людмила СТАНІСЛАВОВА, декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук, та Ірина АНДРОЩУК – завідувачка кафедри, професор, доктор педагогічних наук.

Під час заходу пролунали музичні дарунки від гостей:

• Євген Бохонько – лауреат Всеукраїнських конкурсів, к.пед.н., ст. викладач кафедри ТПОіДМ виконав на акордеоні «Лібертанго».
  • Дитячий зразковий гурт «Берегиня» Хмельницької дитячої школи мистецтв. Керівник Дарія Франчук. У їх виконанні прозвучали українські народні пісні: «Через сад-виноград», «Понад ставом стежечка». Акомпаніатор – Олег Пірог.
  • Валерія Поліщук – солістка народного театру «Сузір’я», здобувачка ОП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» виконала для присутніх пісню «Біля тополі».
  • Ельвіра Правдинюк – студентка Хмельницького фахового музичного коледжу імені Владислава Заремби – виконала українську народну пісню в обробці Оксани Герасименко «Ой я знаю, що гріх маю» під супровід бандури.

Народне декоративне мистецтво збагачує відчуттям прекрасного й того, хто його споглядає, й того, хто виконує твори. Воно викликає позитивні емоції й бажання самому створити щось неповторне. Надзвичайно пишаємось нашими талановитими та творчими студентами, які продемонстрували неабияку майстерність під час підготовки до виставки. Як результат – вироби в експозиції виставки, що гідно представляють результат їх творчої діяльності.

Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчати на здобувати освіту, творити та презентувати результати творчої діяльності на різноманітних виставках і конкурсах!

Запрошуємо всіх поціновувачів мистецтва відвідати виставку за адресою вулиця Володимирська, 103, м. Хмельницький.