Участь здобувачів кафедри у заході «Нематеріальна культурна спадщина як важливий фактор зміцнення національної ідентичності»

27 листопада 2023 року здобувачі освітньо-професійних програм «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» та «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» взяли участь у заході «Нематеріальна культурна спадщина як важливий фактор зміцнення національної ідентичності», якій відбувся у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.

Під час заходу здобувачі прослухали лекцію на тему «Нематеріальна культурна спадщина як важливий фактор зміцнення національної ідентичності», яку презентувала директорка ХОНМКіМ Майя Онищук.

В ході лекції було визначено сутність поняття «нематеріальна культурна спадщина», перераховано та охарактеризовано елементи нематеріальної культури Хмельницької області. Зроблено акцент на тому, що саме наша культурна спадщина є тим, що визначає нас як етнос.

У другій частині заходу здобувачі познайомились з творчістю фольклорного гурту «З ГРИЦЬКОМ». Учасники гурту досліджують та дбайливо зберігають фольклор та традиції, що пов’язані з нашою обрядовістю. Збирають вони й елементи автентичного строю, про які також розповіли присутнім.

В контексті теми заходу гурт продемонстрував як наші пращури водили хороводи під веснянки, активно залучаючи до дійства студентів.

Після водіння хороводів присутнім було продемонстровано фрагмент весільного обряду, під час якого молодій пов’язували на голову намітку. Дійство супроводжувалося обрядовими піснями. У якості молодих також виступили студенти.

Дякуємо директорці Центру Майї Онищук та колективу гурту «З ГРИЦЬКОМ» за чудовий захід та можливість долучитись до старовинних обрядів.