Спільний мистецько-виставковий проєкт “На хвилях творчого мистецтва” від Хмельницького обласного краєзнавчого музею й кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва

5 березня 2024 року відбулося відкриття виставки творчих робіт в межах спільного мистецько-виставкового проєкту “На хвилях творчого мистецтва” від Хмельницького обласного краєзнавчого музею й кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Виставка розміщена у виставковій залі Хмельницького обласного краєзнавчого музею, в експозиції якої демонструється близько сотні робіт у різних традиційних та нетрадиційних техніках художньої обробки матеріалів. Зокрема, творчі роботи виконані у техніках художнього випилювання, маркетрі, скульптурного різьблення, токарної обробки деревини, макраме, печворку, живопису вовною, фелтингу, нетканого гобелену, килимової вишивки, графіки, декоративного живопису, текстильної аплікації, вишивки на звичайному та прозорому полотні, а також у поєднанні декількох технік в одному творі.

Захід відкрила заступник директора Хмельницького обласного краєзнавчого музею Наталія Мовчан. Під час заходу виступали наставники студентів Хмельницького національного університету: Ірина Андрощук – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету; Лариса Корницька – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Наприкінці зустрічі директор Хмельницького обласного краєзнавчого музею Олена Брицька вручила викладачам та студентам, роботи яких представлено на виставці, подяки за активну участь та співпрацю. Подяки отримали студенти, що навчаються за освітньо-професійними програмами кафедри «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» (спеціалізації: художній текстиль та художня обробка деревини) та «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика», а також їх керівники:

Лариса Корницька – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету;

Вікторія Хренова – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету;

Олександр Лівшун – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету;

Олена Самборська – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету;

Богдан Крулик – старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету;

Сергій Дубовик – старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету;

Оксана Пястук – майстер виробничого навчання кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Яна Приступа, студентка, що навчається за освітньо-професійною програмою кафедри «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» також виступила із словами вдячності.

Учасники заходи мали змогу також ознайомитись і з іншими залами Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Також після завершення заходу завідувач кафедри Ірина Андрощук та директор музею Олена Брицька спільно окреслили перспективи та напрями майбутньої співпраці.

Відеосюжет про відкриття виставки, створений кореспондентами МТРК “Місто” можна переглянути за покликанням https://www.youtube.com/watch?v=QpcPrPtbYo0.

Виставка «На хвилях творчого мистецтва» триватиме до 31 березня 2024 року. Запрошуємо долучитись до перегляду виставки усіх охочих! Хмельницький обласний краєзнавчий музей працює щодня з 09.00 до 18.00 год., окрім неділі та понеділка за адресою: м. Хмельницький, вул. Подільська, 12, тел. 068 529 2549.

Подія висвітлена також на сайті Хмельницького обласного краєзнавчого музею за покликанням https://kraimuz.km.ua/na-hvylyah-tvorchogo-mystecztva/.

Щиро дякуємо усім, хто долучився до роботи над створенням та розміщенням виставкових робіт, а також колективу Хмельницького обласного краєзнавчого музею за плідну співпрацю!