Проведення викладачами кафедри профорієнтації з учнями Хмельницького професійного ліцею

На базі майстерень кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету 15 березня 2023 р. відбувся профорієнтаційний захід дляучнів Хмельницького професійного ліцею, що навчаються за спеціальністю «Живописець. Оформлювач вітрин, приміщень та будівель».

Учні Хмельницького професійного ліцею з викладачами кафедри у холі бібліотеки Хмельницького національного університету

Учням хмельницького професійного ліцею була презентована інформація про Хмельницький національний університет, спеціальності кафедри, акцентовано увагу на особливостях вступу та навчання за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Презентація про університет, спеціальності та про умови вступу

Було проведено екскурсію аудиторіями й майстернями кафедри, де проходить навчальний процес за освітньо-професійною програмою «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво». Викладачі кафедри розповіли про дисципліни професійного спрямування, особливості навчання за освітньо-професійною програмою, продемонстрували творчі здобутки студентів спеціальності 023 за спеціалізаціями «художня обробка деревини» і «художній текстиль».

Олександр ЛІВШУН, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри детально розповів про спеціалізацію «художня обробка деревини», ознайомив з основними об’єктами праці, які виготовляють студенти під час навчання за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Вікторія ХРЕНОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри ознайомила учнів з нетрадиційними техніками художньої обробки матеріалів як з деревини, так і текстильних матеріалів та різними сучасними прийомами декорування художніх виробів. Акцентувала увагу на різноманітті технік, які опановують студенти під час навчання на кафедрі технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва.

Старший викладач образотворчих дисциплін – Богдан Крулик, в аудиторії з малярства, рисунку і композиції схарактеризував особливості і специфіку академічної та декоративної образотворчості з одночасним демонструванням цієї специфіки на прикладах студентських робіт.

Лариса КОРНИЦЬКА, кандидат педагогічних наук, доцент, гарант освітньо-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти більш детально ознайомила учнів зі спеціалізацією «художній текстиль», схарактеризувала напрями роботи студентів за цією спеціалізацією з демонструванням виконаних ними художніх творів за кожним з зазначених напрямів.

Завідувачка кафедри ТПОіДМ  Ірина АНДРОЩУК, доктор педагогічних наук, професор наголосила про необхідність здобуття вищої освіти для тих, хто має на меті подальший розвиток своєї професійної майстерності і як умову майбутнього кар’єрного зростання. Відмітила особливості цьогорічної вступної кампанії на спеціальність 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

На завершення заходу учні отримали в якості невеличкого презенту, подарункові торбинки з профорієнтаційними матеріалами і смаколиками. В учнів та супроводжуючих їх викладачів викликали великий інтерес художні твори виконані студентами та викладачами кафедри.

Щиро дякуємо адміністрації та викладачам Хмельницького професійного ліцею за співпрацю. Працюємо заради мирного і переможного майбутнього нашої держави.