Профорієнтаційний захід з учнями Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи

24-25 квітня 2023 року викладачами кафедри, які працюють за освітньою програмою «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» були проведені профорієнтаційні зустрічі зі старшокласниками Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи.

Олександр Лівшун – доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва й відповідальний за профорієнтаційну роботу розказав учням про університет, про особливості цьогорічної вступної кампанії, про студмістечко для здобувачів вищої освіти.

Лариса Корницька – доцент, гарант спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» на кафедрі технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, акцентувала увагу на особливостях означеної спеціальності в межах освітньої-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво», пріоритетом якої є збереження традиційної української культури, зокрема Подільського регіону, та її розвиток в сучасному мистецькому контексті.

Богдан Крулик – старший викладач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, художник-педагог, фахівець з образотворчих дисциплін на прикладах робіт здобувачів кафедри наглядно показав специфіку спеціальності. Зазначив, що хоча акцент в мистецьких дисциплінах практичного спрямування, таких як Рисунок, Живопис, Композиція, Робота в матеріалі робиться на декоративність, спочатку необхідно оволодівати основами академічних знань та умінь з цих предметів для того, щоб розуміти подальші принципи стилізації зображуваних об’єктів і доведення їх до декоративного сприйняття. Такий підхід в образотворчому навчанні дає безмежні варіанти творчості, розвиває креативність, адаптує здобувачів до декоративного мислення, що завжди було в культурі нашого народу.

Учні Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи подякували за змістовну зустріч, за те, що взнали за можливість вибору і подальшого вступу, зокрема у Хмельницький національний університет.          Викладач, наставник учнів-старшокласників Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи Ольга ПАСТУХ, після спілкування з ними повідомила, що «Учням дуже сподобалось. Вже думають над спеціалізацією. Сподіваємось, на плідну та постійну співпрацю і на очну зустріч. Мирного неба та успіхів. Дякуємо Вам. Дівчата дуже зацікавилися. Сподіваємося на подальшу