Профорієнтаційний захід у спеціалізованій загальноосвітній школі №27 імені Дмитра Іваха м. Хмельницького

28.04.2023 проведено профорієнтаційний захід з учнями 11-го класу у спеціалізованій загальноосвітній школі №27 імені Дмитра Іваха.

Олександр ЛІВШУН – відповідальний за профорієнтаційну роботу, к. пед. н., доцент кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва розказав учням, які вже цього року завершують загально-середню освіту й стоять перед подальшим вибором у своєму житті, про умови цьогорічної вступної кампанії, про Хмельницький національний університет, про його статус серед вищих навчальних закладів України. Повідомив, що у ХНУ окрім багатьох інших здійснює свою освітню діяльність кафедра технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, що є у складі гуманітарно-педагогічного факультету. Докладно доповів про спеціальності, які реалізують освітні послуги на нашій кафедрі, а саме: «Професійна освіта. Транспорт (обслуговування та ремонт автомобілів); «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика»; «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

СЗОШ №27 зі спеціалізацією «образотворче мистецтво», де окрім загально-державних обов’язкових шкільних предметів посилена увага надається мистецьким дисциплінам. Вже є багаторічною традицією в школі – захист випускних творчих робіт з образотворчого/декоративного мистецтва, учнів 11-го класу, на який для оцінювання запрошують провідних фахівців з галузі мистецтва. Всі ці роботи є окрасою і гордістю школи й самих випускників. Їхні твори прикрашають шкільні інтер’єри навчального закладу.

Тож, Лариса КОРНИЦЬКА – к. пед. н., доцент, гарант спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва більш детально зупинилася на вже означеній спеціальності та спеціалізаціях: «художній текстиль» й «художня обробка деревини», за якими здійснюється освітня діяльність у хмельницькому національному університеті. Була представлена презентація щодо розкриття специфіки та особливостей як вступу так і навчання за освітньо-професійною програмою «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво», показані навчальні роботи студентів як академічного так і декоративного характеру, а також роботи виконані у відповідних матеріалах.

Зустріч з учнями була змістовною, цікавою і корисною для випускників. На завершення учні отримали профорієнтаційні буклети з інформацією про спеціальності, за якими здійснюється здобуття вищої освіти на кафедрі технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва.

Дякуємо класній керівниці Марії ГАЛЬЧЕНКО за організовану зустріч, дякуємо адміністрації в особі директора Павла АНДРОЩУКА за співпрацю. Чекаємо талановиту і креативну молодь на навчання та здобуття вищої освіти у ХНУ.