Обговорення проєктів удосконалення освітньо-професійних програм «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти

5 квітня 2023 року відбулася зустріч з випускниками освітньо-професійної програми «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика», вчителями трудового навчання та технологій й вчителями інформатики закладів загальної середньої освіти з врахуванням проєкту Стандарту вищої освіти за спеціальністю 014 «Середня освіта (за предметними спеціальностями)».

В обговорені прийняли участь вчителі-практики, випускники кафедри, гаранти освітніх програм та викладачі, зокрема:

• СЕРЕДЮК Тетяна Валеріївна – учитель трудового навчання Деражнянського ліцею № 1 Деражнянської міської ради ім. П. Стрілецького;
  • ГАЙДАМАХА Ростислав Михайлович – учитель трудового навчання та інформатики Колодіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Скалатської міської ради, методиста відділу освіти Скалатської міської ради;
  • МАЛЕЦЬ Володимир Миколайович – учитель інформатики та трудового навчання Навчально-виховного об’єднання № 23 м. Хмельницького;
  • ВОВЧУР Олег Юрійович – учитель інформатики у Хмельницькій середній загальноосвітній школі № 18 І-ІІІ ступенів імені В. Чорновола;
  • АНДРОЩУК Ірина Василівна – гарант освітньо-професійної програми «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» другого (магістерського) рівня вищої освіти;
  • АНДРОЩУК Ігор Петрович – член групи забезпечення освітньо-професійної програми «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» другого (магістерського) рівня вищої освіти;
  • ХРЕНОВА Вікторія Валеріївна – гарант освітньо-професійної програми «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Під час обговорення вчителі-практики звернули увагу й підтримали важливість введення освітнього компонента «Основи інклюзивної освіти» для першого (бакалаврського) рівня. Наголосили на важливості підготовки педагога для закладів загальної середньої освіти за двома предметними спеціальностями: вчителя технологій та вчителя інформатики.  Як позитивну практику відмітили перелік вибіркових дисциплін, які пропонуються кафедрою для здобувачів освітніх програм та врахують сучасні вимоги до вчителів закладів загальної середньої освіти.

Щиро дякуємо за співпрацю, конструктивні рекомендації та пропозиції.