Міжнародна академічна мобільність студентів кафедри  технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету (18.06.2023 – 24.06.2023)

З 18 по 24 червня 2023 року, здобувачі вищої освіти Хмельницького національного університету взяли участь у роботі літньої школи в Познані на базі Педагогічного факультету Університету імені Адама Міцкевича, троє з них навчаються на кафедрі технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, зокрема Гриньо Анастасія (група ТНм-22-1), Ковальчук Марина (група ТН-20-1) та Коваленко Яна (група ДМ-21-1).

Заняття у літній школі розпочалися з офіційного відкриття, на якому з вітальним словом виступив доктор Костянтин Мазур. Він презентував університет імені Адама Міцкевича та розповів про програму школи, провів презентацію проекту. Програма літньої школи була насиченою та цікавою. Під час занять студенти мали можливість налагоджувати нові академічні зв’язки, зокрема на нетворкінгу, який провели у перший день. Пізнавальним було представлення доктором Костянтином Мазуром консорціуму EPICUR й проведення інтердисциплінарного дослідження.

Цікаво розпочався й другий день з практики благополуччя, викладеної професором Агатою Матисяк-Блащик. Після доктор Йоанна Сікорська розповіла про інформаційні технології та гейміфікацію в освіті. Після обіду здобувачі освіти взяли участь у майстер-класі доктора Агнєшки Сковронсько-Пучка та студентів Університету імені Адама Міцкевича. А крайня лекція дня другого дня, яку провела професор Дарія Хейвош-Громковська, була присвячена розгляду ролей гендеру в історичних підручниках.

Третій день роботи літньої школи був присвячений дослідженню ролі соціальних навичок в освітніх проектах під керівництвом професора Малґожати Росальської. Не менш пізнавальною була участь в спільних заняттях, де здобувачі мали можливість краще пізнати один одного. Особливе захоплення викликали заплановані скандинавська ходьба та табірний вогонь, який пройшов увечері в товариській атмосфері.

Цікаву гру “Телефон в реальному житті” провела Лукаш Ратаєчак та студенти Познанського університету у четвертий день роботи літньої школи. Після професор Катажина Садовською було провено лекцію про вплив музики на наш емоційний стан й працездатність.

Завершальний день роботи літньої школи був насичений подіями. Здобувачі вищо освіти відвідали педагогічний факультет університету імені Адама Міцкевича, де їх зустріли професори Кінга Кушак та Валентина Кушнір й провели майстер-класи для студентів, підготовлені самими студентами Познанського університету. По закінченню зустрічі студентам вручили сертифікати та подарунки. Захопливою була й екскурсія по місту Познань. А після нього було трохи вільного часу для шопінгу.

За результатами роботи у літній школі залишилися позитивні враження та яскраві враження. Досвід та знання, здобутті у літній школі дають змогу реалізовувати їх у своїй подальшій освітній діяльності, спонукають до творчої діяльності й досягнення корисного результату.