Майстер-клас майстра декоративно-ужиткового мистецтва, кандидата педагогічних наук, доцента Красильникової І. В. для здобувачів вищої освіти, що навчаються за ОПП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика»

23 грудня 2021 року у межах навчальної дисципліни «Художня обробка матеріалів» відбувся майстер-клас з виготовлення декоративної солом’яної пташки Красильникової Ірини Валеріївни – майстра декоративно-ужиткового мистецтва, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри образотворчого, декоративного мистецтва, технологій та безпеки життєдіяльності Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського для здобувачів освіти, що навчаються за ОПП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика».

Під час майстер-класу Ірина Валеріївна ознайомила всіх присутніх з особливостями заготовки соломи, її підготовки до роботи. Показала весь процес виготовлення солом’яної пташки з акцентом на кожному з етапів.

Важливим для майбутніх вчителів було й те, що майстриня неодноразово наголошувала на необхідності вірно застосовувати відповідну термінологію під час показу прийомів виконання тої чи іншої операції з виготовлення пташки. Адже у майбутній професійній діяльності вони повинні не лише бути обізнаними у тій чи іншій галузі, володіти технологіями виготовлення виробів, а й пояснювати учням доступними для їх розуміння і вірними термінами послідовність та особливості виконання операцій.

Присутні також мали змогу ознайомитись з можливостями викорристання альтернативного матеріалу для виготовлення такого об’єкту праці, як пташка – кукурудзяного листя. Такий природній матеріал є доступним, а виріб із нього виходить оригінальним та естетично привабливим.

Щиро дякуємо Ірині Валеріївні за можливість зануритися у світ творчості та опанувати навички з виготовлення солом’яної пташки, яка може стати не лише цікавим об’єктом праці, а й вишуканим подарунком-оберегом у кращих традиціях декоративно-ужиткового мистецтва.