1 травня 2024 року освітяни Хмельницької міської територіальної громади мали змогу відвідати виставку творчих робіт «Великодня радість у творчих руках» кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, майстра з писанкарства та декоративної вишивки Олени САМБОРСЬКОЇ та студентів Хмельницького національного університету. Справжнім великоднім подарунком став майстер-клас Олени САМБОРСЬКОЇ «Розпис традиційної подільської писанки», організований в межах співпраці кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету та КУ ХМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Відвідувачі виставки зауважили, що представлені на ній твори – це справжнє диво! Писанки заворожують багатством кольорів, витонченістю візерунків та глибиною символізму. Кожна з них – це не просто красивий сувенір, а справжній витвір мистецтва, який несе в собі тепло та світло.

Під час заходу Олена Самборська ознайомила присутніх із локальними особливостями писанок Поділля, акцентувала увагу на дослідженнях етнографів, окреслила особливості виготовлення писанок традиційними та нетрадиційними способами. Під керівництвом майстрині усі учасниці майстер-класу “Розпис традиційної подільської писанки” власноруч створили писанку, яка стала справжнім оберегом.

Також Олена Самборська продемонструвала властивості природних барвників для писанок та поділилась методичними родзинками щодо реалізації технології писанкарства під час уроків технологій.

Варто відзначити, що учасники заходу також долучились до збору, який проводять викладачі та студенти кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету, спільно з волонтерською організацією БО «Комітет по боротьбі з корупцією в державних та правоохоронних органах влади України» для придбання автомобіля для зенітно-ракетного взводу, механізованого батальйону та евакуації поранених. Щиро дякуємо кожному, хто допомагає ЗСУ та наближає нашу перемогу!

Захід відбувся у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї, який люб’язно надав своє приміщення, що створило чудову атмосферу для знайомства з українськими традиціями та мистецтвом. Працівники музею також долучились до магії створення писанки.

Коротке відео із заходу можна переглянути за покликанням https://www.facebook.com/100010617369508/videos/356597814073203?locale=uk_UA.

Щиро дякуємо КУ ХМР «ЦПРПП» та КЗК “Хмельницький обласний краєзнавчий музей” за постійну співпрацю та організацію цікавих заходів!

За матеріалами Фб-сторінок КУ ХМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та КЗК “Хмельницький обласний краєзнавчий музей”