Лекція художниці, учительки образотворчого мистецтва Лідії Солодар для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво”

13 жовтня 2021 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво” кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету мали змогу прослухати гостьову лекцію художниці, майстрині народного мистецтва, ілюстраторки художніх видань, учительки образотворчого мистецтва Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №18 імені В’ячеслава Чорновола Лідії Солодар. Тема лекції – “Візуальні конспекти як засіб нетрадиційного навчання”.

Гостьова лекція була організована в межах дисциплін “Методика викладання художніх дисциплін” та “Історія мистецтв”.

Під час лекції здобувачі мали змогу ознайомитись із особливостями проведення уроків мистецтва із застосуванням візуальних конспектів, вимогами до розроблення візуальних конспектів та способами їх оформлення. Лідія Солодар наголосила на важливості для майбутнього художника-викладача володіти теоретичними знаннями з історії мистецтв, а також розповідала цікаві факти про мистецтво Стародавнього Єгипту, Греції, Візантії, особливості творчості художників-постімпресіоністів тощо.

Також здобувачі протягом лекції долучились до створення візуальних конспектів на тему “Техніки живопису у Візантії”. Таким чином, майбутні художники декоративного мистецтва не тільки засвоїли нові знання, але й сформували уміння створювати візуальні конспекти для уроків мистецтва.

Лекція була надзвичайно цікавою, пізнавальною та актуальною для майбутніх худолжників-викладачів закладів мистецького спрямування.

Кафедра технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва щиро дякує художниці Лідії Солодар за проведену гостьову лекцію та сподівається про продовження творчої співпраці!