ІХ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів – «Нащадки величної спадщини»

3 листопада 2022 року в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття ІХ Вінницької бієнале художнього текстилю юних авторів – «Нащадки величної спадщини».

Українська культура нараховує багатовікову історію, впродовж часів вона зуміла встояти і зберегти свою самобутність від агресій і чужоземних впливів, це гостро відчутно і в наш час суворих випробувань. Тож ІХ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів, яка запроваджена обласним краєзнавчим музеєм від 2006 р., має особливий девіз і назву – «Нащадки величної спадщини». Учасникам запропонована тематика української культурної спадщини як основи для сучасного мистецького твору чи то у творчих методах і виражальних засобах, чи то у сюжетах: архітектурні пам’ятки, відомі митці, знані мистецькі твори.

Від кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва на бієнале представлено твори виконані студентами ОП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» та «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» під керівництвом: к.пед.н., Лариси Корницької; к.пед.н., доцента Вікторії Хренової; к.пед.н., старшого викладача Олени Самборської; старшого викладача Богдана Крулика; майстра виробничого навчання Оксани Пястук.

В експозиції також представлено твори учнів мистецьких закладів з різних теренів України: Львівської дитячої школи народного мистецтва, Заводської художньої школи Тернопільської області, Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, Одеської дитячої художньої школи ім. К. Костанді. Мистецтво Вінниччини презентують Тульчинський фаховий коледж культури, Центр дитячої та юнацької творчості «Барви України», арт-студія «Скриня», Вінницька дитяча школа мистецтв, Вінницька художня школа, Вінницька дитяча музична школа № 2.

У бієнале взяли участь близько ста авторів (враховуючи колективну творчу працю), що представили понад сорок композицій у техніках художнього текстилю – гобелен, батик, колаж, валяння, набійка, розпис по тканині, авторська лялька, просторова композиція тощо.

Інформаційний додаток знайомить з втратами української культури під час воєнних дій, в тому числі музеїв. Натомість атмосфера виставкової зали, розквітчана яскравими і вишуканими барвами, осяяна талантом і фантазією юних митців, їхньою шаною до рідної землі і українських традицій, навіює позитивні відчуття і впевненість у майбутньому нашого мистецтва.

ІХ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів

Виставка триватиме до 11 грудня 2022 р.