Гостьова лекція Казачінер Олени Семенівни, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на тему «Створюємо власну корекційно-терапевтичну казку: підходи та алгоритм» (24.03.2023 р.)

24 березня 2023 року для студентів, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» відбулася гостьова лекція на тему «Створюємо власну корекційно-терапевтичну казку: підходи та алгоритм» Казачінер Олени Семенівни, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Практична цінність теми лекції обумовлена потребою коригування психологічних  проблем (завищена або занижена самооцінка; втрата надії; формування умінь співпрацювати з іншими учасниками освітнього процесу; усунення шкідливих звичок, знаходити вихід з депресивних станів пов’язаних з військовою агресією та ін.) в освітньому процесі, зокрема засобами казки.

Особлива увага під час лекції була приділена прийомам («перервності-постійності», «динамізації-статичності», «персоніфікації-деперсоніфікації», «універсалізації-обмеження», «відновлення-відкидання», «творча помилка» та ін.) та підходам до створення казки. Олена Семенівна ознайомила з технологією створення карти-подорожі та продемонструвала різні способи представлення карти-подорожі. Великий інтерес викликала також технологій створення авторської корекційно-терапевтичної казки.

Щиро дякуємо Казачінер Олені Семенівні за змістовні, цікаву і актуальну лекцію. Надіємося на подальшу співпрацю.