Гостьова лекція Казачінер Олени Семенівни, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на тему «Формування комунікативних навичок у дітей з особливими освітніми потребами» (28.04.2023 р.)

28 квітня 2023 року для студентів, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» відбулася гостьова лекція на тему «Формування комунікативних навичок у дітей з особливими освітніми потребами» Казачінер Олени Семенівни, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Практична цінність теми лекції обумовлена потребою підготовки майбутніх педагогів здатних здійснювати освітній процес з урахуванням індивідуальних особливостей, освітніх потреб і можливостей учнів, зокрема й в інклюзивних класах.

Під час лекції було детально охарактеризовано особливості комунікативної діяльності у дітей з особливими освітніми потребами, особливості формування комунікативних навичок у різних категорій дітей з особливими освітніми потребами (діти з порушеннями зору, слуху; діти з ДЦП, діти з інтелектуальними порушеннями та ЗРП).

Окрему увагу під час лекції було приділено ігровій діяльностя, як дієвому засобу формування соціально-комунікативної компетентності дітей з особливими освітніми потребами, надано перелік та охарактеризовано самі ігри.

Зазначено, що важливою складовою процесу роботи з дітьми з особливими освітніми потребами є корекційно-розвивальні заняття. Наведено основні напрями корекційно-розвивальної роботи для різних категорій дітей з особливими освітніми потребами.

Щиро дякуємо Казачінер Олені Семенівні за змістовні, цікаву і актуальну лекцію. Надіємося на подальшу співпрацю.