Гостьова лекція Казачінер Олени Семенівни, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на тему «Робота педагога з різними типами сімей, що виховують дитину з особливими освітніми потребами» (01.03.2024 р.)

1 березня 2024 року для студентів, що навчаються за освітньо-професійними програмами «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика»  й Професійна освіта «Транспорт» відбулася гостьова лекція на тему «Робота педагога з різними типами сімей, що виховують дитину з особливими освітніми потребами (ООП)» Казачінер Олени Семенівни, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Під час лекції було розглянуто проблеми родинного виховання дітей з особливими освітніми потребами, схарактеризовано сім’ю дитини з відхиленнями в розвитку як її перший соціалізуючий інститут, визначено й схарактеризовано етапи соціалізації дитини з ООП у сім’ї, типи сімей, що негативно впливають на розвиток дітей й стилі виховання дітей у родині. Особлива увага була зосереджена на психічному рівні сім`ї й проходженні нею стадій сприйняття дитини з ООП, особливостях сімей, що негативно впливають на виховання та розвиток дітей. Акцентовано на стилях виховання у сім’ї та їх впливі на психічний розвиток дитини. Окреслено основні рекомендації педагогам щодо роботи з такими типами сімей відповідно до їх особливостей та дітьми з ООП.

Щиро дякуємо Олені Семенівні за співпрацю та змістовну лекцію.