Гостьова лекція кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника відділу Інституту педагогіки НАПН України Мачачі Тетяни Святославівни для здобувачів вищої освіти, що навчаються за освітньо-професійною програмою “Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика” (12.04.2024)

12 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника відділу Інституту педагогіки НАПН України Мачачі Тетяни Святославівни для здобувачів вищої освіти, що навчаються за освітньо-професійною програмою “Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика”.

Відмітимо, що Мачача Тетяна Святославівна спрямовує творчі зусилля на розбудову національної української системи освіти, впровадження в освітній процес повної загальної середньої освіти авторської концепції культурологічного змісту технологічної освіти. Автор і керівник авторського колективу 10 навчальних підручників, 4 навчальних посібників, 3 методичних посібників, однієї монографії. Співавтор двох колективних монографій. Автор і співавтор 7 навчальних програм для базової і профільної середньої освіти.Тренер експертів підручників. Розробник технологічної освітньої галузі Державного стандарту початкової і базової середньої освіти НУШ, двох Типових освітніх програм НУШ-1 (для 1-2 та 3-4 класів), модельної навчальної програми «Технології» для адаптаційного циклу базової середньої освіти (5-6 класи). Переможець конкурсу в номінації “За кращий підручник або дидактичний комплект для учнів, студентів”. Нагороджена дипломом третього ступеня за підручник 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів “Трудове навчання. Обслуговуючі види праці”.

Під час лекції Тетяна Святославівна акцентувала увагу на основних аспектах формування змісту шкільної освіти, вимогах до змісту освітньої галузі «Технології» та особливостях його реалізації у закладах загальної середньої освіти; схарактеризувала основні положення культурологічної дидактичної системи змісту технологічної освіти. Практичні цінність становлять висвітлені методичні аспекти реалізації проєктно-технологічної діяльності на уроках технологій та реалізація обов’язкових результатів навчання.

Щиро дякуємо Тетяні Святославівні за змістовну й ґрунтовну лекцію та надіємося на подальшу співпрацю.