Гостьова лекція для здобувачів освітньої програми Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво в Хмельницькій обласній бібліотеці для молоді

В Хмельницькій обласній бібліотеці для молоді 21 вересня 2023 року для студентів групи ДМ-20 спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» була проведена гостьова лекція у межах дисципліни «Організація виставок» на прикладі виставки графіки та живопису «Місто мовою квітів» хмельницької художниці, членкині Спілки художників України Неллі Павлової.

Лекцію провела завідуюча відділом мистецтв Хмельницької обласної бібліотеки для молоді – Наталія Березюк.

На виставці «Місто мовою квітів» представлено 30 робіт художниці: живопис, графіка та батик. Слід зазначити, що твори Неллі ПАВЛОВОЇ знаходяться в музеях, галереях, приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Угорщини, Сполучених Штатів, Франції. Наразі у мистецькій галереї бібліотеки це вже 5-та її виставка, перша відбулася у 1994-му. Неллі ПАВЛОВА працює у різних видах мистецтва – декоративно-прикладному, живописі, графіці. Її картини закликають берегти нашу історію, духовність, культуру. До кожної зображеної споруди мисткиня наводить історичну довідку, що надає роботам ще більшої цінності.

У своїй лекції Наталія Березюк звернула увагу на поєднання мистецького простору і бібліотеки, де молодь знайомиться і з мистецькою літературою, і з творами мистецтва, які постійно експонуються в залах бібліотеки як знаними митцями, так і молодими художниками початківцями.

Говорили також про особливості організації та про правила щодо експонування виставок, які визначаються за тематикою, за видами мистецтва; також як компонується кольорова гамма експозиції, поділ простору, можливий музичний супровід тощо. Правильно вибудована і продумана експозиція виставки справляє емоційне враження на глядача і спонукає його до умовного діалогу з митцем, наводить на роздуми, надихає до власної творчості.