Гостьова лекція Абрамової Оксани Віталіївни, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента  кафедри технологічної та професійної освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, співрозробниці Державного стандарту технологічної освітньої галузі, членкині авторського колективу Модельної програми для 5-6 класів за Держстандартом НУШ (04.04.2023)

4 квітня 2023 року для здобувачів вищої освіти, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» відбулася гостьова лекція Абрамової Оксани Віталіївни, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента  кафедри технологічної та професійної освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, співрозробниці Державного стандарту технологічної освітньої галузі, членкині авторського колективу Модельної програми для 5-6 класів за Держстандартом Нової Української школи на тему «Технологічна освітня галузь у Новій українській школі».

Особлива увага була зосереджена сучасних потребах трансформації освіти, оновлені підходів до освітнього процесу й ролі вчителя зокрема. Схарактеризовано стратегічні цілі у сфері освіти, мету повної загальної середньої освіти в контексті реалізації Державного стандарту базової середньої освіти (2020 р.). Наголошено на ключових компетентностях та наскрізних уміннях, базових знаннях й потенціалі технологічної освітньої галузі у їх формуванні в учнів.

Під час лекції визначено взаємозв’язок між Державним стандартом, освітньою програмою закладу та модельними програмами й навчальними програмами; схарактеризовано структуру модельної освітньої програми «Технології», особливості її змістового наповнення та реалізації й оцінювання результатів навчання. Відмічено однією з важливих особливостей модельних програм – надання автономії вчителю у визначенні траєкторії досягнення визначених результатів навчання.

Щиро дякуємо Оксані Віталіївні за співпрацю та цікаву й змістовну лекцію.