Експериментальний живопис. Майстер-клас від Вадима Піщерського для студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»

У вівторок, 15 листопада 2022 року для студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Вадим ПІЩЕРСЬКИЙ – молодий художник, член Спілки художників, випускник Львівської академії мистецтв, хмельничанин, провів чудовий, емоційно піднесений майстер-клас з експериментального живопису.

Абстрактний, нефігуративний живопис, на перший погляд здається не дуже складним, однак потребує знань композиції, відчуття кольорових плям та їх поєднань. Такий живопис вимагає від художника просторової уяви, образного і асоціативного мислення.

За словами пана Вадима, щоб працювати в техніці неформального живопису, потрібно спочатку навчитися академічному живописному письму, знати добре гармонію кольорових сполучень, володіти хоча й би елементарними правилами композиції, щоби розуміти, як створювати абстрактну живописну картину. Студенти груп ДМ-22 і ДМ-20 мали можливість створити колективні живописні неповторні твори сучасного живописного мистецтва.

Експеримент вдався на славу. Студенти без пензлів, лише за допомогою мастихіна, десь за допомогою валиків, подекуди пальцями, розподіляли фарбу на площині, робили різні патьоки, витискаючи фарбу з тюбиків, вдаючись до різних експериментальних прийомів. Це було надзвичайно цікаво, незвично і захоплююче.

Ми дуже вдячні художнику Вадиму Піщерському за майстер-клас, за натхнення подароване нам, за радість творення чогось неймовірно цікавого й, водночас, сучасного, до якого, завдяки майстру своєї справи, ми мали змогу долучитися.

Незважаючи на труднощі, які ми всі зараз переживаємо, через ворогів, які не дають нам нормально жити, ми ТВОРИМО і будемо творити і віримо, що зовсім скоро наші воїни, наші ГЕРОЇ звільнять НАШУ ЗЕМЛЮ від того мороку, що прийшов на нашу СЛАВНУ, оспівану у віках УКРАЇНУ. До слова, Вадим Піщерський з початку повномасштабного вторгнення росії на наші українські землі, замість пензлів тримає в руках автомат, тож для нього, за його ж словами, він мав змогу знову зануритись у свою стихію, стихію творчості, стихію кольору і фарб.

По завершенню майстер-класу студенти зробили імпровізовану виставку робіт з їх обговоренням і спільне фото на згадку. Дякуємо художнику Вадиму ПІЩЕРСЬКОМУ, дякуємо СТУДЕНТАМ, які долучилися до цієї фиєрії фарб.           Все у нас буде ДОБРЕ, ми будемо ЖИТИ і ТВОРИТИ, ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !!!