Відбулося відкриття авторської виставки «Зачарована країна» викладача кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Сергія Дубовика

9 листопада 2022 року відбулося відкриття авторської виставки «Зачарована країна» Сергія Дубовика – талановитого митця, старшого викладача кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Виставку присвячено сестрі митця Тетяні Скавронській, яка є бійцем тероборони. Після місяця військової підготовки вона отримала посаду начальника радіостанції та відправилась з бійцями власної бригади на Схід Країни. Зараз її бригада в складі ЗСУ виконує бойові завдання та допомагає методично знищувати нашого ворога. Усе для того, щоб Україна та маленький син Денис могли спати спокійно.

Своїми роботами художник також наголошує на ролі мови як культурного коду нашої нації. Мова визначає етнічну належність носіїв культури і є важливим чинником національного розвитку. Вона є носієм нематеріальної спадщини, адже відображає етнокультурні, психологічні й міфологічні уявлення та переживання.

Зокрема, Сергій Дубовик наголошує: «Наша мова – це наш захист!» Саме цю ідею закладено у зображені Української абетки (шрифтова композиція – рутенія) на щиті. Варто звернути увагу, що найбільш постраждали від російської агресії російськомовні регіони країни, які здебільшого перебували під впливом російської культури. Також усім відомий наратив рашистської пропаганди щодо «защіти рускоязичного насєлєнія»». Тому наш обов’язок зберегти українську мову і культуру, в першу чергу, для збереження, подальшого існування та процвітання України й нашої нації. Адже, як слушно зазначала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Саме самоідентифікація себе як нації через мову й культуру є головною нашою зброєю у боротьбі із загарбниками.

Щиро вітаємо Сергія Володимировича з визначною подією! Нехай ця виставка стане важливою сходинкою у подальшому зростанні митця й розквіті українських традицій в сучасному мистецтві! Бажаємо нових творчих злетів та незгасимого прагнення і надалі радувати та дивувати глядачів оригінальними ідеями!

ЗАПРОШУЄМО УСІХ ОХОЧИХ відвідати виставку «Зачарована країна». Виставка діятиме протягом місяця в приміщенні Хмельницького обласного художнього музею, який знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 47.

Острів Зміїний, відьма Чорнобаївська, мапа Маріуполя. У Хмельницькому відкрилась виставка