Майстер-клас від емальєра Івана Юркова для здобувачів ОП “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво”

6 жовтня 2022 р. старший викладач кафедри ТПО і ДМ Богдан Крулик зі студентами групи ДМ-22-1 (ОП “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво”) відвідали творчу майстерню Івана Юркова. Дідусь Віри, студентки групи ДМ-22-1, Іван Михайлович, виявляється займається рідкісним видом мистецтва — гарячою емаллю на металі. За його словами в Україні є лише тридцять професійних емальєрів, а він (жартує) двадцять дев’ятий.

Десятки років Іван Михайлович творить дивовижні картини, які приваблюють своєю декоративністю, яскравістю кольорів та глибоким змістовним наповненням. Митець переважно працює у техніці перегородчастої емалі, коли на основу напаюються тоненькі металеві смужки (вони є контурами малюнку), а між ними вплавляється кольорове скло. У своїх роботах Іван Юрков відтворює красу навколишнього світу, фантастично зображуючи гори, квіти, птахів, людей, звертається до вірувань наших предків, етнічних мотивів.

У теплій атмосфері майстер провів майстер-клас під час якого поділився життєвою мудрістю, тонкощами роботи художника колись та сьогодні — це було надзвичайне знайомство!

Богдан Крулик