Участь викладачів кафедри у Всеукраїнському науково-методичному семінарі «Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій»

Викладачі кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету 5 листопада 2021 року взяли участь у Всеукраїнському науково-методичному семінарі «Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій», який проходив на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Організатором заходу традиційно була кафедра професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва.

Основною метою проведення семінару було обговорення ключових проблем, обмін досвідом щодо організації та методичного забезпечення освітнього процесу підготовки майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій.

На пленарному засіданні виступила доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету Андрощук Ірина Василівна. Вона наголосила важливості підготовки сучасного майстра виробничого навчання й викладача професійного навчання в контексті сучасних вимог.

Під час свого виступу Андрощук Ірина Василівна зазначила, що майбутньому майстрові виробничого навчання та педагогові професійного навчання потрібна не лише педагогічна підготовка, а й ґрунтовна підготовка за спеціалізацією, адже освітній процес у закладах професійної (професійно-технічної) освіти є професійно спрямованим, тобто викладання для здобувачів освіти різних робітничих професій потребує глибокого розуміння змісту їхньої професійної діяльності. Якість цієї підготовки суттєвою мірою залежить від ефективності організації та проведення виробничих та педагогічних практик з урахуванням сучасних тенденцій не лише в галузі освіти, а й виробництва відповідно до спеціалізації.

Робота секційних засідань семінару, відбувалася за актуальними у сфері професійної освіти напрямами: науково-методичні засади впровадження в освітній процес інноваційних технологій; сучасні тенденції розвитку окремих галузей народного господарства; наступність підготовки майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до інноваційної діяльності в системі «професійний коледж – заклад вищої освіти – підвищення кваліфікації –саморозвиток»; інноваційна діяльність та педагогічна майстерність майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання; упровадження цифрових технологій в освітній процес закладів освіти; кросдисциплінарний підхід у підготовці майбутніх педагогів професійного навчання.

Викликали науковий інтерес доповіді викладачів кафедри на секційних засіданнях, зокрема, Андрощука Ігоря Петровича, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету на тему «Методичні аспекти підготовки майбутніх педагогів професійного навчання».

У форматі роботи секцій науковці мали змогу обговорити важливі питання підготовки майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій.

Програму семінару розміщено на веб-сторінці кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка за посиланням: https://drive.google.com/file/d/12w18VBfBEQTcUs7ZAyzdNmU-EFntbI80/view?usp=sharing

Висловлюємо щиру вдячність організаторам Всеукраїнського науково-методичного семінару «Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій» за високий науковий рівень заходу та можливість обміну досвідом щодо вирішення актуальних проблем пов’язаних з підготовкою фахівців за спеціальністю 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».