24 червня 2024 року пройшов захист дипломних проєктів студентів групи ДМ-20 першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».
Було заслухано захисти одинадцяти дипломників. За результатами захисту дипломних проєктів отримали оцінки «відмінно» – 7 студентів, «добре» – 4 студенти. ЕК відмітило, що дипломники показали високу якість виконання дипломних проєктів та захищали їх на належному рівні. Відповіді були обґрунтовані, змістовні, розширені та повні.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/1-101-1024x418.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/2-95-1024x397.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/3-82-1024x413.png)
Під час захисту дипломних проєктів дипломники обґрунтовували актуальність тем, формулювали мету та завдання дослідження. Доповіді студентів супроводжувалися презентаціями та демонстрацією виконаних робіт у матеріалі.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/4-72-1024x393.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/5-66-1024x501.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/6-64-1024x454.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/7-52-1024x446.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/8-55-1024x389.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/9-43-1024x618.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/10-44-1024x494.png)
Одна зі здобувачів – Білик Діана презентувала свою кваліфікаційну роботу (ДП) – онлайн у зв’язку з тим, що перебуває за кордоном.
По завершенню захистів голова екзаменаційної комісії Поворознюк Світлана Миколаївна – заступниця директора з навчально-виховної роботи образотворчого відділення Хмельницької школи мистецтв оголосила результати захисту дипломних проєктів студентів гр. ДМ-20-1.
Вона зауважила, що концепції тем дипломних проектів є актуальними в сучасних реаліях. Студенти під час захисту продемонстрували глибокі теоретичні знання і практичні уміння зі спеціальних дисциплін.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/11-39-1024x535.png)
За результатами захисту здобувачам вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», освітньої-професійної програми «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво», секретар екзаменаційної комісії – Ольга Степанівна Каньковська усім дипломникам, які проходили захист кваліфікаційних робіт (дипломних проєктів) 24.06.2024 року, оголосила про присвоєння кваліфікації: художник декоративного мистецтва (художній текстиль / художня обробка деревини), викладач художньо-мистецьких дисциплін.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/12-34-1024x510.png)
Після захисту дипломники сфотографувалися разом з керівниками біля своїх робіт.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/13-37-1024x599.png)
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/14-27.png)
Під час захисту дипломних проєктів (ДП) студенти представляли основні етапи роботи над своїми дипломними проєктами, розкривали ідею та художньо-образний зміст тем ДП; характеризували матеріали, що були задіяні в процесі виконання цих творів; описували технологічну послідовність виконання художніх творів в матеріалі та виготовляли їх; надавали композиційну характеристику та естетичну оцінку виконаним творам.
![](https://tpodm.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/19/15-21.png)
Голова екзаменаційної комісії (ЕК) Світлана Миколаївна Поворознюк відмітила, що захист пройшов на високому рівні, здобувачі здійснили грунтовні дослідження, тематика дипломних проєктів є актуальною та відповідає вимогам сучасності і ЕК рекомендує продовжити тематику національного та патріотичного виховання, оскільки декоративне мистецтво, тісно пов’язане з історією та традиціями українців.
Вітаємо усіх з успішним захистом і бажаємо подальших успіхів.