Вітаємо здобувачів освітніх програм «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво» та «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» з перемогою у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченому пам’яті Марії Примаченко «Чарівний світ українського мистецтва»

20 лютого 2023 року завершився Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості, присвячений пам’яті Марії Примаченко «Чарівний світ українського мистецтва». Марія Примаченко – українська народна художниця в жанрі «наївного мистецтва», лауреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народна художниця України. Авторка понад 800 картин, її ім’я внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва, а ЮНЕСКО оголосило 2009 рік – роком Марії Примаченко. Геніальна художниця створила власний мистецький стиль, в межах якого нескінченні варіанти декоративних, орнаментальних, жанрових та пейзажних композицій. В них розкривається краса, любов, добро, що жили в її душі.

Команда освітнього порталу «Алаба», за організаційної підтримки ТОВ «Освітній портал»ТМ, запросила юних митців з усієї України показати своє бачення чарівного мистецтва нашої Батьківщини. Тема творів була вільною. Роботи оцінювалися за номінаціями: Малюнок (формат А4, А3; техніка виконання – фарби, олівці, фломастери тощо); Декоративно-прикладне мистецтво (формат А4, А3; техніка виконання – роботи з паперу/картону, вишивка, плетіння, лозоплетіння, витинання, пластилін, кераміка, бісероплетіння, гончарство, писанкарство, художній розпис, ковальство, народна/сучасна іграшка тощо); Авторська фотографія; Сучасне мистецтво (графічний дизайн, ілюстрація, комп’ютерна графіка, анімація, мультиплікація, графіті, боді-арт тощо).  Вікові категорії учасників: дошкільнята (від 4 років); учні 1-4 класів; учні 5-8 класів; учні 9-11 класів; студенти ЗПТО/ЗВО. Для участі у конкурсі було надіслано понад 700 робіт з усіх куточків нашої Неньки.

Від кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва у конкурсі взяли участь та вибороли призові місця:

• ст. гр. ДМ-21-1 Олександра Красовська (ОП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво») – І місце, номінація «Декоративно-прикладне мистецтво», картина «Дерево мого роду». Керівник – к.пед.н., доцент Лариса Корницька;
  • ст. гр. ДМ-20-1 Вікторія Гаруліч (ОП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво») – І місце, номінація «Декоративно-прикладне мистецтво», картина «Дивний птах». Керівник – к.пед.н., доцент Лариса Корницька;
  • ст. гр. ТНс-22-1 Катерина Конік (ОП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика») – І місце, номінація «Декоративно-прикладне мистецтво», панно «З джерел». Керівник – к.пед.н., доцент Вікторія Хренова;
  • ст. гр. ТНс-21-1 Ярослава Холодкова (ОП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика») – ІІ місце, номінація «Малюнок», декоративний натюрморт «Барви». Керівник – к.пед.н., доцент Вікторія Хренова;
  • ст. гр. ТН-19-1 Ірина Шушук (ОП «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика») – І місце, номінація «Декоративно-прикладне мистецтво», картина «Павич». Керівник – к.пед.н., ст. викладач Олена Самборська;
  • ст. гр. ДМ-21-1 Зоряна Дронова (ОП «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво») – І місце, номінація «Малюнок», твір «Мама». Керівник – ст. викладач Богдан Крулик.

Результати конкурсу було опубліковано 22.02.2023 на сторінці освітнього порталу «Алаба» https://www.facebook.com/alaba.op.ua.

Вітаємо переможців та їх керівників! Бажаємо наснаги та натхнення на нові творчі звершення! Безмежно дякуємо ЗСУ за захист та за можливість творити! Слава Україні!